Të gjitha lajmet

VIDEO CONFERENCE

Yjet e NBA-së të bashkuar për vazhdim të stinorit

Yjet e NBA-së të bashkuar për vazhdim të stinorit

13 May, 2020 @1:49

Disa nga yjet e NBA-së janë shprehur të gatshëm për vazhdim të stinorit pas një video takimi që e kanë pasur mbrëmë, bën të ditur Yahoo Sports.

Të gjitha palët janë dakorduar që liga të vazhdojë me masat e parapara sipas mjekëve, prej momentit që liga merr dritën e gjelbër për rifillim të saj.

Chris Paul, kryetar i shoqatës së lojtarëve, ka aranzhuar një takim ku kanë qenë të përfshirë LeBron James, Anthony Davis, Kevin Durant, Giannis Antetokounmpo, Kahwi Leonard, Stephen Curry, Damian Lillard dhe Russell Westbrook.

Vendimi i këtij grupi të lojtarëve pritet të ketë peshë në vendimin përfundimtar të NBA-së, shkruan raporti.

Sezoni në NBA u pezullua më 11 mars. Në Konferencën Lindore Bucks janë liderë me bilans 53-12 të përcjellë nga kampioni aktual Raptors 46-18 dhe Celtics me 43-12. Në atë Perëndimore Lakers udhëheq me 49-14, para Clippers me 44-20 dhe Nuggets me 43-22.

CORONA SEASON

O’Neal: Anulojeni stinorin

12 May, 2020 @2:34

Ish ylli i NBA-së që tash punon si analist nëpër televizionet amerikane, Shaquille O’Neal ka thënë se liga duhet të…

DUELET

Silver: Të nisim në qershor

10 May, 2020 @1:05

Vendimi për të vazhduar stinorin në NBA pritet të ipet shpejt, ndërsa qershori duket ideal. Kështu u ka thënë…

KOLUMNE

Vallëzimi i fundit

9 May, 2020 @12:52

Duke lundruar para disa javësh në Facebook, më doli përpara përmbledhja e stinorit epik 1995/96 të Chicago Bulls, në të…

FEUILLETON: MJ (4)

Michael Jordan (4) “I Love This Game”

27 April, 2020 @11:00

Pjesa e fundit (LEXO: Njeriu që u bë simbol (I), Më i miri i ekipit (II) dhe

FEUILLETON: MJ (3)

Michael Jordan (3) Ai s’ishte vetëm basketbolli, ai ishte sporti

26 April, 2020 @11:00

Pjesa e tretë (LEXO: Pjesën e parë; LEXO: Pjesën e dytë) Vjen koha e lëndimit. Jordan e…

Të gjitha lajmet nga NBA