Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Ylli gjysmëfinalisti i fundit në Superkupë

Ylli gjysmëfinalisti i fundit në Superkupë


2 September, 2021 @21:05

Skuadra e Yllit, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 93-73, bëhet gjysmëfinalisti i fundit në Superkupën e Kosovës.

10 minutëshi i parë përfundoi me dy pikë epërsi për Yllin, derisa kampioni aktual pjesën e parë e mbylli me epërsi dyshifrore 44-29.

Bashkimi e ngushtoi epërsinë në çerekun e tretë deri në 8 pikë, por çereku i fundit i takoi Ylli duke shënuar 32 pikë e pësuar 20, e eliminoi kundërshtarin nga Superkupa.

Përforcimi i ri i Ylli, Brandon Randolph, ishte më i miri me 22 pikë, 6 asistime e 5 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Erjon Kastrati me 20 pikë të tjera.

Te Bashkimi Richaud Gittens luajti me 27 pikë, kurse Valon Bunjaku ndaj ish-skuadrës së tij u dallua me 18 pikë, 7 asistime e 5 kërcime.

Ylli në gjysmëfinale do të takohet me Trepçën nesër (03.09.2021) nga ora 19:00.


SUPERKUPA

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë

02/09/21 @ 20:27

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

SUPERKUPA

Epërsi dyshifrore, mbyllet pjesa e parë (Ylli - Bashkimi)

Superkupa e Kosovës

Epërsi dyshifrore, mbyllet pjesa e parë (Ylli - Bashkimi)

02/09/21 @ 19:47

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Trepça

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Trepça

02/09/21 @ 19:32

SUPERKUPA

Ç1: 2 epërsia në ndeshjen Ylli - Bashkimi

Superkupa e Kosovës

Ç1: 2 epërsia në ndeshjen Ylli - Bashkimi

02/09/21 @ 19:20

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

SUPERKUPA

Trepça rikthehet, edhe 10 minuta lojë

Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet, edhe 10 minuta lojë

02/09/21 @ 17:20

SUPERKUPA

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë

02/09/21 @ 20:27

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

SUPERKUPA

Epërsi dyshifrore, mbyllet pjesa e parë (Ylli - Bashkimi)

Superkupa e Kosovës

Epërsi dyshifrore, mbyllet pjesa e parë (Ylli - Bashkimi)

02/09/21 @ 19:47

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Trepça

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Trepça

02/09/21 @ 19:32

SUPERKUPA

Ç1: 2 epërsia në ndeshjen Ylli - Bashkimi

Superkupa e Kosovës

Ç1: 2 epërsia në ndeshjen Ylli - Bashkimi

02/09/21 @ 19:20

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Ylli - Bashkimi

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Ylli - Bashkimi

02/09/21 @ 18:54

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

02/09/21 @ 17:54

SUPERKUPA

Trepça rikthehet, edhe 10 minuta lojë

Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet, edhe 10 minuta lojë

02/09/21 @ 17:20

SUPERKUPA

Rezultati i ngushtë, përfundon pjesa e parë

Superkupa e Kosovës

Rezultati i ngushtë, përfundon pjesa e parë

02/09/21 @ 16:50

SUPERKUPA

Ç1: Vreshtarët në epërsi pas 10 minutave

Superkupa e Kosovës

Ç1: Vreshtarët në epërsi pas 10 minutave

02/09/21 @ 16:11


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës