Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI - YLLI

Ylli i kthehet fitoreve, Sterle ende pa fitore

Ylli i kthehet fitoreve, Sterle ende pa fitore


13 March, 2021 @20:40

Pas 2 humbjeve rresht, Golden Eagle Ylli i kthehet fitoreve, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 66-81.

Në 3 çerekët e parë, rezultati ishte i ngushtë, derisa për herë të parë është ngritur epërsia në dyshifrorë në 10 minutëshin e fundit, nga ana e basketbollistëve të Yllit.

Erjon Kastrati e Mitchell Wilbekin shkëlqyen në këtë ndeshje. Të dy basketbollistë luajtën me nga 21 pikë, derisa u ndihmuan edhe nga Lg Gill me 14 pikë dhe Demetris Morant me 12 pikë e 10 kërcime.

Te Bashkimi u dallua Christian Lutete me 27 pikë e 8 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

Trajneri i Bashkimit, Franko Sterle, edhe në ndeshjen e dytë të tij me Bashkimin, nuk arriti të njoftohet me fitore.

TABELA AKTUALE

Golden Eagle Ylli aktulisht ngritet në pozitën e parë, së paku deri nesër, me 15 fitore e 8 humbje, kurse Bashkimi është në pozitën e pestë me 10 fitore e 13 humbje.

Në xhiron tjetër Ylli takohet me Trepçën, kurse Bashkimi me Vëllaznimin.


BASHKIMI - YLLI

Ç3:Wilbekin shënon në fund,  ngritet epërsia e Yllit

FBK Superliga

Ç3:Wilbekin shënon në fund,  ngritet epërsia e Yllit

13/03/21 @ 20:09

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Prishtina

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Trepça - Prishtina

13/03/21 @ 19:58

BASHKIMI - YLLI

Wilbekin 13p, Lutete 12p, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Wilbekin 13p, Lutete 12p, mbyllet pjesa e parë

13/03/21 @ 19:39

BASHKIMI - YLLI

Ç1: 6 pikë epërsia në Prizren

FBK Superliga

Ç1: 6 pikë epërsia në Prizren

13/03/21 @ 19:18

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Ylli

13/03/21 @ 18:56

TREPÇA - PRISHTINA

Prishtina feston në “Minatori”, merr fund seria e Trepçës

FBK Superliga

Prishtina feston në “Minatori”, merr fund seria e Trepçës

13/03/21 @ 18:35

TREPÇA - PRISHTINA

Burim Zekiqi aktivizon snajperin, afrohet Trepça

FBK Superliga

Burim Zekiqi aktivizon snajperin, afrohet Trepça

13/03/21 @ 18:14

PEJA

Peja shënon sot ditëlindjen e 28

FBK Superliga

Peja shënon sot ditëlindjen e 28

13/03/21 @ 17:48

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga