Të gjitha lajmet

YLLI - TREPÇA

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

5 October, 2019 @18:51

Me performancën e treguar në 20 minutëshin e fundit të ndeshjes, Ylli e mposhti Trepçën me rezultat 90-80.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 41-45 në favor të Trepçës, derisa Ylli e riktheu rezultatin në çerekun e tretë dhe epërsia e tij u ruajt deri në fund të ndeshjes.

Pesë lojtarë luajtën me pikë dyshifrore te Ylli. Valon Bunjaku ishte më i miri me 20 pikë, 7 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer, derisa u dalluan edhe Samir Zekiqi me 18 pikë, Alante Fenner me 16 pikë dhe Altin Morina e Arben Camaj me nga 10 pikë secili.

Te skuadra mitrovicase, më i miri ishte DJ Hanes me 31 pikë, 5 kërcime e 5 asistime.

TABELA AKTUALE

Ylli me 3 fitore e 0 humbje, aktualisht ngritet në krye të tabelës, kurse Trepça nuk fiton edhe në ndeshjen e dytë të stinorit.

Në xhiron e katërt, Ylli përballet me Bashkimin në Prizren, kurse Trepça e pret Rahovecin.

YLLI - TREPÇA

Rezultati i ngushtë në Suharekë

5 October, 2019 @17:41

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Yllit dhe të Trepçës. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon…

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni e bën sefte, Nikli vazhdon me humbje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

5 October, 2019 @17:11

Skuadra e Prizrenit ka regjistruar fitoren e parë të stinorit. Djelmoshat e trajnerit Arbon Rifati, e mposhtën Feronikelin me rezultat…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (2)

5 October, 2019 @16:18

TopSporti.com ka zgjedhur më të mirët e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në basketboll. Në pesëshen e zgjedhur…

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni vs. Feronikeli, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / ARKIV

5 October, 2019 @15:56

Me rezultat 49-41 është mbyllur pjesa e parë mes Prizrenit dhe Feronikelit, të cilat momentalisht po përballen mes vete në…

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni vs. Feronikeli, pesëshet startuese

TOPSPORTI / A.P

5 October, 2019 @14:55

Në ndeshjen e parë të xhiros së tretë në Superligë, Prizreni e pret Feronikelin. PESËSHET STARTUESE: Prizreni: AJ Sanders, Edmond…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga