Të gjitha lajmet

YLLI - LIPJANI

Ylli shkëlqen për fitore në pjesë të dytë

Ylli shkëlqen për fitore në pjesë të dytë

12 December, 2018 @20:33

Një pjesë e parë e befasishme me lojë të mirë të Lipjanit, la Yllin në disavantazh minimal pas 20 minutave lojë, 46-47.

Mirëpo, krejt tjetër muhabet ka qenë pjesa e dytë e ndeshjes, kur të përzgjedhurit e Arben Krasniqit janë këndellur tërësisht dhe kanë marshuar sigurt drejt fitores së tetë në Superligë, 105-83.

Kjo ka qenë ndeshja e tretë e fituar e Yllit në Superligë me mbi 100 pikë të shënuara, ndërsa më efikasi në këtë fitore ka qenë Robert Jones III me 24 pikë.

TABELA AKTUALE

Përveç Jonesit, me nga 18 pikë të shënuara janë dalluar edhe forcat vendore të suharekasve, Artin Gashi dhe Egzon Kuqi, derisa një numër i jashtëzakonshëm i asistimeve është regjistruar nga Leonard Mekaj, 20!

Te Lipjani 33 pikët e Fisnik Junikut nuk mjaftuan për befasi, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Alex Dubovitsky dhe Musab Mala, 16 përkatësisht, 13.

Me këtë fitore Ylli çon bilancin në 8-5, ndërsa Lipjani mbetet i fundit me 2-11.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga