Të gjitha lajmet

YLLI - LIPJANI

Ylli shkëlqen për fitore në pjesë të dytë

Ylli shkëlqen për fitore në pjesë të dytë

12 December, 2018 @20:33

Një pjesë e parë e befasishme me lojë të mirë të Lipjanit, la Yllin në disavantazh minimal pas 20 minutave lojë, 46-47.

Mirëpo, krejt tjetër muhabet ka qenë pjesa e dytë e ndeshjes, kur të përzgjedhurit e Arben Krasniqit janë këndellur tërësisht dhe kanë marshuar sigurt drejt fitores së tetë në Superligë, 105-83.

Kjo ka qenë ndeshja e tretë e fituar e Yllit në Superligë me mbi 100 pikë të shënuara, ndërsa më efikasi në këtë fitore ka qenë Robert Jones III me 24 pikë.

TABELA AKTUALE

Përveç Jonesit, me nga 18 pikë të shënuara janë dalluar edhe forcat vendore të suharekasve, Artin Gashi dhe Egzon Kuqi, derisa një numër i jashtëzakonshëm i asistimeve është regjistruar nga Leonard Mekaj, 20!

Te Lipjani 33 pikët e Fisnik Junikut nuk mjaftuan për befasi, derisa pikë dyshifrore shënuan edhe Alex Dubovitsky dhe Musab Mala, 16 përkatësisht, 13.

Me këtë fitore Ylli çon bilancin në 8-5, ndërsa Lipjani mbetet i fundit me 2-11.

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

PRIZRENI STATS

Canada me mesatare mbi 20 te Prizreni

TOPSPORTI / A.P

26 April, 2020 @0:38

Koshashënuesi më i mirë te Prizreni në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, ishte Malcolm Canada. Canada luajti vetëm në…

PEJA STATS

Henrik Sirko lider edhe në kërcime te Peja

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @19:35

Kroati i Pejës, Henrik Sirko, përveç se ishte më i miri te koshashënuesit e skuadrës pejane, ishte edhe më i…

PEJA STATS

Reprezentuesi i Kosovës, asistuesi më i mirë i Pejës

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @14:02

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Malcolm Armstead, ka qenë më i mirë sa i përket asistimeve te Peja në…

PEJA STATS

Sirko koshashënuesi më i mirë te Peja 19/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 April, 2020 @15:54

Koshashënuesi më i mirë i Pejës në stinorin e papërfunduar 2019/20 të Superligës ishte kroati Henrik Sirko. Sirko, që…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga