Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROLEAGUE / PLAY OFF

Zeniti befason Barcelonën, rrëmben fitoren

Zeniti befason Barcelonën, rrëmben fitoren


21 April, 2021 @23:11

Skuadra e Zenitit e befasoi Barcelonën, duke e mposhtur me rezultat 74-76, në ndeshjen e parë të Play Offit në Euroleague.

Heroi i natës ishte lojtari Kevin Pangos, që shënoi për epërsinë e skuadrës ruse, derisa nuk mjaftoi përpjekja e Cory Higgins që tentoi nga vija e treshit në 2 sekonda para përfundimit të ndeshjet.

Pangos ishte koshashënuesi më i mirë te Zeniti me 19 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Will Thomas me 12 pikë e KC Rivers me 11 pikë të tjera.

Te Barcelona u veçuan Brandon Davis me 18 pikë dhe Cory Higgins me 15 pikë.

Ndeshja e dytë e serisë do të luhët më 23 prill.


EUROLEAGUE / PLAY OFF

Shfrytëzojnë mungesat, 1-0 në epërsi

Euroleague

Shfrytëzojnë mungesat, 1-0 në epërsi

21/04/21 @ 21:25

TRANSFER

Pas rënies së Vëllaznimit, Shestani vazhdon stinorin në një tjetër skuadër

FBK Superliga

Pas rënies së Vëllaznimit, Shestani vazhdon stinorin në një tjetër skuadër

21/04/21 @ 19:01

ISH LOJTARI I PRISHTINËS

Lekndreaj gjen skuadër të re

FBK Superliga

Lekndreaj gjen skuadër të re

21/04/21 @ 18:54

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Golden Eagle Ylli

21/04/21 @ 00:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Sigal Prishtina - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Sigal Prishtina - Peja

21/04/21 @ 00:00

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë

20/04/21 @ 21:56

TRAJNERI I RI

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

Euroleague/Transfere

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

12/06/23 @ 21:37

KËNDI I BLERIMIT

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

Euroleague/Analiza

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

23/05/23 @ 14:11

MBRETËROJNË EUROLIGËN #UNDECIMA

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

Euroleague

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

21/05/23 @ 23:51

OPINION

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

Euroleague/Analiza

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

14/05/23 @ 15:00

BASKETBOLLISTI I REAL MADRIDIT

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

Euroleague

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

11/05/23 @ 18:02

MADRID

Sergio Llull mbetet në Madrid

Euroleague/International/Transfere

Sergio Llull mbetet në Madrid

06/07/22 @ 13:11

SEZONI I RI

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

Euroleague

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

06/07/22 @ 12:42

LOS BLANCOS

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

Euroleague/International/Transfere

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

05/07/22 @ 13:51

STAMBOLL

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

Euroleague/International/Transfere

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

28/06/22 @ 11:34

STAMBOLL

Kampioni transferon kroatin Zizic

Euroleague/Transfere

Kampioni transferon kroatin Zizic

22/06/22 @ 13:27


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague