Të gjitha lajmet

NUMRI 1 I DRAFTIT

Zion Williamson debuton me rekord

Zion Williamson debuton me rekord

23 January, 2020 @10:18

Numri 1 i Draftit 2019, Zion Williamson, ka përjetuar ndeshjen e parë të tij të karrierës në NBA me New Orleans Pelicans kundër San Antonio Spursit.

Pas një lëndimi të gjurit të djathtë, Williamson nuk luajti në asnjë ndeshje, derisa rikthimi i tij në parket u bë me rekord.

19 vjeçari Williamson, në 3 çerekët e parë tregoi një performancë jo të mirë, derisa shpërthimi i tij u bë në çerekun e fundit.

Zion duke luajtur me 4 shënime nga vija e treshit në katër tentime, u bë lojtari i parë në histori të NBA-së, që e arriti këtë në ndeshjen debutuese të tij.

Williamson në total luajti me 22 pikë, 7 kërcime e 3 asistime, derisa luajti vetëm 18 minuta.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA