Të gjitha lajmet

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: Dennis Schröder te Lakers

FOTO / LA LAKERS

Zyrtare: Dennis Schröder te Lakers

19 November, 2020 @11:21

Kampioni aktual i NBA-së, Los Angeles Lakers, ka shtuar në skuadër fundorin gjerman Dennis Schröder.

Përmes një shkëmbimi, Lakers e transferoi Schröder nga Oklahoma City Thunder, derisa i dërgoi te OKC lojtarët, Danny Green, Jaden McDaniels dhe disa të drejtat e Drafit.

27 vjeçari Schröder në sezonin e kaluar për Oklahomën luajti me mesatare prej 18.9 pikëve, 4 asistimeve dhe 3.6 kërcimeve për ndeshje.

NBA DRAFT 2020

Edwards njëshi i Draftit 2020, Avdija në Washington

19 November, 2020 @10:57

Minnesota Timberwolves në Draftin 2020 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin Anthony Edwards. 19 vjeçari Edwards, gjatë karrierës…

LAKERS

Kampion me dy rivalët

FOTO / NBA

12 October, 2020 @11:00

Njëri ndër asistuesit më të mirë të NBA-së, Rajon Rondo, sot në mengjes e festoi titullin e dytë të karrierës…

NBA

Lakers barazohet me Bostonin

FOTO / NBA

12 October, 2020 @9:37

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin në serinë finale me rezultat 4-2, u shpall kampion i sezonit 2019/20…

GAME 6: HEAT - LAKERS

Pas 10 viteve, Lakers kampion i NBA-së

FOTO / NBA

12 October, 2020 @9:00

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat 93-106 u shpall kampion…

LOS ANGELES LAKERS

Përfundon seria e fitoreve me fanellat Black Mamba

FOTO / NBA

10 October, 2020 @11:07

Los Angeles Lakers sivjet i kishte dizajnuar fanellat me emrin Black Mamba, për nder të legjendës së ndjerë Kobe Bryant,…

Të gjitha lajmet nga NBA