LETRA E MINISTRIT / Serie A

Sporti në Itali të përgatitet për datën 4 maj

10 April, 2020 @21:53

Pas deklarimit të kryeministrit italian Giuseppe Conte sonte se masat e karantinës në Itali do të vazhdojnë deri më 3…

Lexo më shumë  →

DITARI RUS (1) / Russia 2018

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 June, 2018 @9:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e para të Kupës së Botës nuk janë aq…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr.16 – Pekini

25 February, 2018 @10:37

Për 17 ditë garash me 102 finale në 15 sporte, këtu tek Borozani jemi munduar të sjellim një përvojë të…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik nr. 15 – Atletët Olimpik të Rusisë

23 February, 2018 @20:33

Bryan Fogel papritmas do të bëhet fitues i Oskar për dokumentarin më të mirë. Për momentin, mundësia më e mirë…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik nr. 14 – Minuta olimpike

22 February, 2018 @21:59

Një kupë e botës kërkon rezultatin më të mirë të përgjithshëm në së paku gjashtë gara, deri në dymbëdhjetë, varësisht…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik nr. 13 – Zeniti

21 February, 2018 @22:45

Ashtu siç paralajmërova dje në ditar, programi i lirë i femrave në patinazh artistik shërbeu që të thyhet rekordi botëror,…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik nr.12 – Arti mbi akull

20 February, 2018 @19:02

Është pothuajse e pamundur që dy patinë të kenë të njëjtat pikë në garat e patinazhit artistik. Po të ishte…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik nr. 11 – Vikingët

19 February, 2018 @20:39

Në Salt Lake City më 2002, 77 sportistë i kishin sjell Norvegjisë 25 medalje, 13 prej të cilave të arta.…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE PYEONGCHANG2018 / Të tjera

Ditari Olimpik nr.10 – Britania

17 February, 2018 @20:10

Në ndeshjen klasike ndërmjet Atletëve Olimpik të Rusisë dhe SHBA-ve, pas një ndeshje të njëanshme fitorja u takoi rusëve. Pos…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik nr. 9 – Presioni olimpik

16 February, 2018 @17:11

Letonezi Martin Dukurs, kampion i pesëfishtë i botës në skeleton dhe fitues i Kupës së Botës për 8 sezonet e…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari olimpik nr.8 – Mosha olimpike

15 February, 2018 @18:52

Kosova mbylli pjesëmarrjen e saj olimpike me sukses. Albin Tahiri përfundoi garën e lëshimit i 50-ti. Për fillim është rezultat…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari olimpik nr.7 – Edhe një herë Albini

14 February, 2018 @19:56

Erërat edhe njëherë patën fjalën e fundit në garat e skijimit alpin. Sllallomi i femrave u anulua, ngjashëm si gara…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr.6 – Histori verdhekaltër

Albin Tahiri/ Foto: KOK

13 February, 2018 @18:06

Kombinimi alpin është një nga detyrat më të vështira në skijimin alpin. Për të marr një rezultat pozitiv nga dy…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 5 –Gjermanët mbi të gjithë

12 February, 2018 @21:12

Pas Olimpiadës më të dobët që nga bashkimi i Gjermanisë, asaj në Sochi kur kishin arritur vetëm 19 medalje, prej…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 4 – Fuqia e erës

11 February, 2018 @19:48

Derisa organizatorët e Lojërave Olimpike në PyeongChang kanë zgjedhur problemin e mungesës së borës me investime rreth 5 milionë eurove…

Lexo më shumë  →

OLIMPIADA DIMËRORE - PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr.3 – Dita e Albinit

10 February, 2018 @22:04

E diela është dita e Albinit. Olimpiku i vetëm kosovar do të zhvilloj garën e lëshimit me fillim në ora…

Lexo më shumë  →

OLIPIADA DIMËRORE: PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 2

10 February, 2018 @10:23

I 76ti, prej 82 vetave që kanë përfunduar garën në stërvitjen e dytë, ishte rezultati i Albin Tahirit. Kosovari ka…

Lexo më shumë  →

OLIPIADA DIMËRORE: PYEONGCHANG 2018 / Të tjera

Ditari Olimpik Nr. 1

9 February, 2018 @12:19

Albini përfundoi i 74ti nga 85të skitarë në stërvitjen e parë në garën e Lëshimit, të enjten herët në mëngjes.…

Lexo më shumë  →

TRANSFERE / FFK Liga e parë

Ferizaji vër8 përforcohet

29 January, 2018 @20:35

Skuadra e Ferizajit sot ka arritur marrëveshje me tetë lojtarë para përfundimit të afatit kalimtar të janarit. Tetë lojtarët që…

Lexo më shumë  →

BURNLEY - UNITED / Premier League

E treta radhazi, United fiton ndaj Burnleyt

23 April, 2017 @17:16

Përkundër 8 ndryshimeve nga formacioni i së enjtes mbrëma dhe disa mungesave të theksuara për shkak të lëndimeve, Manchester United…

Lexo më shumë  →

PESARO-JUVECASERTA / International

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 April, 2017 @12:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është mposhtur me ekipin e tij Juvecaserta në xhiron e fundit të…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 16 @ RIO 2016 / Të tjera

Mbyllja e Rios historike për Kosovën

21 August, 2016 @12:18

Dhe pas më shumë se dy javëve, është koha për të lëshuar perden olimpiadës së Rios. Për neve, kjo mbetet…

Lexo më shumë  →

DITARI NR.14 @ RIO 2016 / Të tjera

Programi ditor dhe renditja e medaljeve

20 August, 2016 @14:58

Dita më e ngarkuar olimpike nis me golfin e femrave, të cilat hyjnë në ditën e katërt të garave për…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 13 @ RIO 2016 / Të tjera

Eliminimet kroate dhe programi i ditës në Rio

18 August, 2016 @16:04

Sot, përpos 24 kampionëve olimpik mësojmë edhe emrat e finalistëve në sportet ekipore, kryesisht tek femrat. I vetmi sport…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 12 @ RIO 2016 / Të tjera

Programi i Rios sot dhe duelet e mëdha të basketbollit

17 August, 2016 @14:40

16 FINALE Vetëm 16 finale sot në ditën e dymbëdhjetë të olimpiadës së Rios. Shifër e pazakontë për këto ditë…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 11 @ RIO 2016 / Të tjera

25 finale sot

Kroacia-Serbia pritet të jetë çerekfinalja më interesante në basketboll të "Rio 2016"

16 August, 2016 @12:04

E marta është dita më e ngarkuar deri tash në këto Lojëra Olimpike. Janë në program plot 25 finale, e…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 10 @ RIO 2016 / Të tjera

Shembulli i Majlindës dhe puna për Tokio!

Foto: Facebook

15 August, 2016 @14:42

Pas përfundimit të kësaj Olimpiade historike, është koha e vlerësimit dhe planifikimit. Derisa kjo mund të kërkoj studim pak më…

Lexo më shumë  →

DITARI NR.9 @ RIO 2016 / Të tjera

Vijona!

Foto: Getty Images

13 August, 2016 @14:37

Vijona Kryeziu do të dalë në shteg sot në ora 16. Ajo është në grupin e katërt të kualifikimeve në…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 8 @ RIO 2016 / Të tjera

Sot radha për vrapuesin Musa Hajdari

Musa Hajdari (në mes) duke vrapuar në garat europiane/ Foto: Google

12 August, 2016 @12:28

Musa Hajdari do të jetë pjesë e grupit të parë të kualifikimeve që pritet të garojë në ora 15:10. Në…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 7 @ RIO 2016 / Të tjera

Sot garon Lum Zhaveli

11 August, 2016 @13:48

Edhe tre olimpistë kanë mbetur të përfaqësojnë Kosovën në Olimpiadën e Rios. Njëri ndër ta është Lum Zhaveli. Ai do…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 6 @ RIO 2016 / Të tjera

Brikeni mbetet pa medalje

10 August, 2016 @14:16

Më në fund do të kemi finale që në fillim të ditës olimpike. Sot nisin finalet në lundrim, dhe…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 5 @ RIO 2016 / Të tjera

Nora për Tokio

Foto: nga arkivi

9 August, 2016 @13:40

Nora Gjakova u eliminua në rrethin e dytë dje. Në letër rumunia dukej në formë më të mirë, por aspak…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 4 @ RIO 2016 / Të tjera

E arta Majlindë

8 August, 2016 @13:59

Kosova në shumë sfera është mbrapa vendeve si Islanda, Kuvajti, Katari, Malajzia, Singapori, e shumë vende të tjera, por në…

Lexo më shumë  →

DITARI NR.3 @ RIO 2016 / Të tjera

Majlinda e Rita

7 August, 2016 @13:01

Vietnamit pas luftës i ishin dashur mbi 40 vite për të fituar medaljen e parë në Olimpiadë. Për të artën,…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 2 @ RIO 2016 / Të tjera

Urata e Qëndrimi

6 August, 2016 @11:03

Çereku i kosovarëve sot do të kryej misionin e tyre në Olimpiadë. Urata Rama do të hap garat me mbi…

Lexo më shumë  →

DITARI NR. 1 @ RIO 2016 / Të tjera

E tash, Kosova

6 August, 2016 @6:48

Që nga Atlanta kur Muhamed Ali kishte ndezur flakën për të hapur Lojërat Olimpike të 100 vjetorit, ai parakalim më…

Lexo më shumë  →

PARA GJYSMËFINALEVE / UEFA Euro 2016

Buletini 22: Ku po pushojnë kuqezinjtë?

6 July, 2016 @9:15

Para gjysmëfinaleve të EURO2016, që nisin sonte me ndeshjen Portugalia - Uellsi dhe vazhdon nesër me Gjermania - Franca, t’i…

Lexo më shumë  →

DREJT GJYSMËFINALEVE / UEFA Euro 2016

Buletini 21: Përmbytja e ishullit

4 July, 2016 @12:47

7+ Ndeshja Francë-Islandë regjistroi rekord në këtë kampionat. Për herë të parë një ndeshje në EURO 2016, përfundoi me shtatë…

Lexo më shumë  →

PA FITORE NË GJYSMËFINALE / UEFA Euro 2016

Buletini 20: Mjeshtërit e barazimeve

1 July, 2016 @11:51

S’KA NEVOJË PËR FITORE Portugalia është skuadra e vetme pa fitore gjatë pjesës së rregullt të ndeshjes, që ende mbetet…

Lexo më shumë  →

POL-POR / UEFA Euro 2016

Buletini 19: Para çerekfinaleve

30 June, 2016 @11:31

ÇIFTET Pas dy ditëve pushim, emocionet e EURO2016 kthehen me ndeshjet e fazës çerekfinale, ku ndeshja e parë do…

Lexo më shumë  →