Të gjitha lajmet

LETRA E MINISTRIT

Sporti në Itali të përgatitet për datën 4 maj

Sporti në Itali të përgatitet për datën 4 maj

10 April, 2020 @21:53

Pas deklarimit të kryeministrit italian Giuseppe Conte sonte se masat e karantinës në Itali do të vazhdojnë deri më 3 maj, Ministri Vincenzo Spadafora ka bërë të ditur se aktivitetet sportive në Itali do të mund të vazhdojnë më 4 maj!

Ministri i Sportit dhe Rinisë, Spodafora, i ka shkruar letër kryetarëve të Komiteteve Olimpike dhe Paralimpike të Italisë, duke lënë të kuptohet se që të nesërmen e 3 majit të gjitha klubet sportive do të mund të vazhdojnë me stërvitje.

“Kërkoj nga ju që të riaktivizoni Federatat dhe subjektet tjera sportive që rikthimi në stërvitje dhe aktivitete të bëhet me sa duket që nga 4 maji, në pajtim të plotë me kërkesat e sigurisë, që do të përcaktohen nga marrëveshja me autoritetet shëndetësore dhe shkencore,” ka shkruar Spadafora. (burimi: footitalia)

LA GAZZETTA

Galliani: Sezoni i ardhshëm përgjatë gjithë vitit 2021

10 April, 2020 @16:34

Shefi ekzekutiv i klubit italian Monza, Adriano Galliani, në një bsiedë me media ka propozuar që stinori 2020/21 të luhet…

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

NGA RAJONI MË I GODITUR

Brescia s’ka arsye të vazhdojë stinorin!

8 April, 2020 @22:53

Skuadra e Brescias në Serie A ka lëshuar një komunikatë sot duke bërë të ditur se refuzojnë të vazhdojnë stinorin…

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot. Chiesa 22…

Të gjitha lajmet nga Serie A