Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROSSONERI

Marco Pellegrino - përforcim i radhës te Milani

Marco Pellegrino - përforcim i radhës te Milani


23 August, 2023 @11:37

Skuadra italiane AC Milan ka bërë të ditur mbrëmë se ka arritur marrëveshje me Atletico Platensen dhe lojtarin Marco Pellegrino. Mbrojtësi argjentinas është zyrtarizuar nga klubi rossoner mbrëmë, ndërsa Milan është thënë të ketë paguar 3.5 milionë euro në llogari të At. Platenses, plus bonuset deri në 2 milionë euro si dhe 10% të shitjes së radhës të lojtarit.

Mbrojtësi 21-vjeçar që ka marrë vlerësime të mira si prospekt për ngritje në karrierë, deri tash ka luajtur vetëm për Altetico Platensen ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me Milanin.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A