Të gjitha lajmet

TRANSFERE

Ferizaji vër8 përforcohet

Ferizaji vër8 përforcohet

29 January, 2018 @20:35

Skuadra e Ferizajit sot ka arritur marrëveshje me tetë lojtarë para përfundimit të afatit kalimtar të janarit.

Tetë lojtarët që u transferuan te Ferizaji janë: Erdin Hashani (Vllaznia), Qëndrim Dautaj (Flamurtari), Adnan Haxhaj (Drenica), Dren Gashi (Drenica), Visar Zogiani (Flamurtari), Adem Maliqi (2 Korriku), Alban Rexhepi (Vllaznia) dhe Armend Blakçorri (Ramiz Sadiku).

TABELA AKTUALE

Gjithashtu, trajneri i ri i skuadrës Bylbyl Sokoli, sot doli në stërvitjen e parë me skuadrën, derisa qëllimi kryesor do të jetë rikthimi në Superligë.

ONIX - VUSHTRRIA

Festa e kampionit, kryhet me fitore

19 May, 2019 @18:54

Vushtrria titullin e kampionit të Ligës së Parë dhe inkuadrimin në Superligë e festoi me fitore, kur në pjesë të…

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

19 May, 2019 @18:38

Pas ndeshjeve të përfunduara sot në Superligë, janë caktuar edhe çiftet e barazhit. Mes vete për të mbetur apo ngjitur…

VLLAZNIA - TREPÇA

Jurgen Gjini shpëton Vllazninë

18 May, 2019 @18:23

Vllaznia e Pozharanit ka shpëtuar edhe një stinor në Ligë të Parë. Ekipi që stinorin e kaluar luante në…

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini direkt në Superligë

18 May, 2019 @18:09

Duke shfyrtëzuar gabimin e Besës në Hogosht, që barazoi ndaj Kikës 1-1 sot, Dukagjini me fitore në Klinë ndaj Drenasit…

NGA KOMISIONI

Fushë Kosova humb ndeshjen me rezultat zyrtar dhe i hiqen pikët

18 May, 2019 @12:24

Vetëm një ditë para xhiros së fundit të Ligës së Parë dhe momentit kur Fushë Kosova shpresonte në mbijetesë direkte…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë