Të gjitha lajmet

PA FITORE NË GJYSMËFINALE

Buletini 20: Mjeshtërit e barazimeve

Buletini 20: Mjeshtërit e barazimeve

1 July, 2016 @11:51

S’KA NEVOJË PËR FITORE

Portugalia është skuadra e vetme pa fitore gjatë pjesës së rregullt të ndeshjes, që ende mbetet në garë në EURO 2016, por ajo e ka edhe një të mirë - mbetet ende e pamposhtur.

KUR BESON, E ARRIN

Cristiano Ronaldo pas kualifikimit me shumë tension me anë të penalltive, dha një mesazh motivues nëpërmjet Twitterit. “Kur beson, e arrin,” ka shkruar ai.

NJERIU QË PO SHKËLQEN

Është vetëm 18 vjeçar, por me paraqitjen e tij ndaj Polonisë dhe me golin e shënuar, Renato Sanchez, ishte më në qendër të vëmendjes se sa ylli botëror Cristiano Ronaldo. E goli i tij i bukur, gjithsesi që vlen të shikohet edhe njëherë.


EIFFELI ME NGJYRAT E PORTUGALISË

Kulla e Eiffelit në Paris ka marrë ngjyrat e flamurit portugez pas kualifikimit në gjysmëfinale të përfaqësueses së Portugalisë.

CICËRIMA E DITËS

Mbiemri i mbrojtësit polak, Artur Jedrzejczyk, do të ishte një alternativë e mirë për password të WiFi-së.

GOLASHËNUESIT E BAYERNIT

Që të dy golat e ndeshjes Poloni-Portugali, u shënuan nga futbollistët e Bayernit. Së pari Robert Lewandowski për Poloninë, e më pas Renato Sanchez për Portugalinë.

MË I SHPEJTI, LEWY

Robert Lewandowski e shënoi golin e tij të parë në EURO 2016, që ishte edhe goli më i shpejt i shënuar në këtë kampionat. Atij i mjaftuan vetëm 1 minutë e 40 sekonda për ta mposhtur portierin Rui Patricio. Ndërsa në përgjithësi, ky ishte goli i dytë më i shpejtë në histori të Kampionateve Europiane.

SIKLETI I RONALDOS

Ekzekutimi i penalltive ka qenë plot emocion dhe siklet sidomos për yllin e Portugalisë, Cristiano Ronaldo. Ai i përcjelli penalltitë i vetmuar prapa bashkëlojtarëve të tij, kur të gjithë të tjerët ishin krah për krahu.

NDËRHYRJA E ASHPËR!

Rasti më i çuditshëm ishte gjatë kohës së vazhdimeve kur në fushë u fut një tifoz portugez. Ai vrapoi në drejtim të Ronaldos për ta përqafuar, mirëpo ky i fundit i iku atij. Më pas pasoi edhe ndërhyrja e ashpër nga sigurimi i stadiumit, për ta ndalur “mysafirin e paftuar”.


NË MAJE TË HISTORISË

Ndeshja e sontme çerekfinale, është më e rëndësishmja në histori për Uellsin. Uellsi po merr pjesë për herë të parë në një Kampionat Europian dhe qysh tash i ka përmbushur pritjet duke arritur deri në çerekfinale. Tani ata do të synojnë gjysmëfinalen në ndeshjen kundër Belgjikës sonte.

UELLSI

Vetëm arritja deri këtu është histori në vete për Uellsin. Ekipi nga Britania në fazën grupore u mposht nga Anglia, për t’u kualifikuar më pas me dy fitore në takimet e tjera kundër Sllovakisë dhe Rusisë. Në 1/8 e finales Uellsi e kaloi Irlandën Veriore.

BELGJIKA

Belgjika deri në çerekfinale erdhi duke pësuar humbje nga Italia në ndeshjen e parë të fazës grupore dhe më pas duke e mposhtur me rend, Republikën e Irlandës, Suedinë dhe Hungarinë.

NDESHJET E NDËRMJETME

Uellsi dhe Belgjika, deri më tani janë takuar 12 herë. Bilanc më të mirë ka Belgjika me 5 fitore, një më shumë se Uellsi që ka 4. Ndërsa te golat, Uellsi gjendet më mirë me një gol më shumë se ekipi belg.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga