Të gjitha lajmet

PESARO-JUVECASERTA

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 April, 2017 @12:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është mposhtur me ekipin e tij Juvecaserta në xhiron e fundit të Serie A-së italiane.

Ekipi i Juvecasertas nuk i bëri ballë Victoria Libertas Pesaros, duke u mposhtur 83-67 në fund.

Dardan Berisha në këtë ndeshje ka qenë për 21 minuta në lojë, ku ka kontribuuar me 5 pikë, 2 asistime e 1 kërcime për ekipin e tij.

Pas kësaj ndeshjeje, Juvecaserta ka bilanc 10-17, ndërsa VL Pesaro 9-18.SPURS - GRIZZLIES @ GAME 2

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

Foto: nba.com

18 April, 2017 @10:45

San Antonio Spurs, duke dominuar prej fillimit të ndeshjes, kaloi 2-0 në epërsi në seri. Djelmoshat e trajnerit Gregg Popovich,…

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 April, 2017 @10:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në ndeshjen e dytë të Play Offit kundër Indianës, të cilët…

LEHTË NË GJYSMËFINALE

Finale e pritur në Play-Offin e Shqipërisë

18 April, 2017 @9:14

Skuadra e Tiranës dhe ajo e Vllaznisë, siç është pritur kanë arritur të sigurojnë finalen e Play-Offit në elitën e…

NË KUMANOVË

Sonte kuptohet kampioni i ri i BIBL

BOROZANI/ A. Paçarizi

18 April, 2017 @8:49

Me përballjen që nis sonte në ora 19:00 në Kumanovë të Maqedonisë, liga ballkanike do të mësojë kampionin e ri…

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 April, 2017 @21:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje. Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, do të luaj…

DRITA-VUSHTRRIA

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

17 April, 2017 @14:29

Skuadra e Dritës ka shënuar mbrëmë një fitore shumë të rëndësishme në xhiron e parafundit të stinorit të rregullt të…

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVI në Superligë

17 April, 2017 @14:02

Pas ndeshjeve të zhvilluara në fundjavën që e lamë pas, Borozani.com ka përcaktuar edhe pesëshen më të mirë të xhiros…

ROCKETS - THUNDER @ GAME 1

Houston deklason Oklahomën

Foto:nba.com

17 April, 2017 @9:49

Houston Rockets, me lehtësi e kaloi pengesën e parë ndaj Oklahoma City Thunder, duke i mposhtur bindshëm me rezultat 118-87. …

CELTICS - BULLS @ GAME 1

Bulls befason liderin e Lindjes

Foto: nba.com

17 April, 2017 @9:28

Chicago Bulls, e vërtetoi se renditja tabelare në Play Off nuk ka rëndësi. Bostoni i cili e përfundoi stinorin e…

WARRIORS - BLAZERS @ GAME 1

Portland luftoi por Warriors fitoi

Foto: nba.com

17 April, 2017 @9:12

Golden State Warriors, arriti ta mposht Portland Trail Blazersin me rezultat 121-109, në “Oracle Arena”. Krahas epërsisë së madhe të…

KB TEUTA

Përforcim amerikan te Teuta

18 January, 2019 @17:55

Përmes një postimi në Facebook, klubi basketbollistik Teuta ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Bëhet fjalë për amerikanin…

FIBA EUROPE CUP PoW

Kyan Anderson më i miri i xhiros III në FIBA Europe Cup

Foto: fibaeuropecup official

16 January, 2019 @14:12

Basketbollisti amerikan i Prishtinës, Kyan Anderson, është shpallë edhe zyrtarisht lojtari më i mirë i xhiros III të fazës së…

KAMPIONI, PA TRAJNER

Krajnovic largohet nga Bashkimi

16 January, 2019 @10:52

Skuadra e Bashkimit ka larguar trajnerin e deritashëm kroat të ekipit Krunoslav Krajnovic. Krajnovic që erdhi në fillim të…

ROBERT JONES III

Prej Yllit në elitë të Rumanisë

15 January, 2019 @15:19

Basketbollisti amerikan që kaloi pjesën vjeshtore të stinorit 2018/19 te Ylli i Suharekës, Robert Jones III, ka arritur marrëveshje me…

AMERIKANI I RADHËS

Lipjani zytarizon edhe James Johnsonin

13 January, 2019 @12:43

Lipjani kërkon mbijetesën dhe më tepër në Superligë. Pas zyrtarizimit të lojtarit Ronald Farmer-Blancard sot, ekipi ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga International