Të gjitha lajmet

PARA GJYSMËFINALEVE

Buletini 22: Ku po pushojnë kuqezinjtë?

Buletini 22: Ku po pushojnë kuqezinjtë?

6 July, 2016 @9:15

Para gjysmëfinaleve të EURO2016, që nisin sonte me ndeshjen Portugalia - Uellsi dhe vazhdon nesër me Gjermania - Franca, t’i shikojmë yjet kuqezi ku po i kalojnë ditët para nismës së stinorit të ri.

p

LENJANI NË DUBAI

Krahu kuqezi, Ermir Lenjani, ka zgjedhur Dubain për pushime. Ai në ndërkohë ka vizituar edhe shkretëtirat, t’i ketë përvojë në CV.

l

GOLASHËNUESI NË QYTET E DET

Golashënuesi historik i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka bërë disa ditë shëti nëpër Itali, ku ka zgjedhur edhe Milanon ndër të tjera, ndërsa tash është në bregdetin spanjoll.

p

DREJT AMERIKËS

Shkëlzen Gashi, sulmuesi i kombëtares, pas Tiranës e Prishtinës, ka marrë aeroplanin për në SHBA, për të kaluar ditët e fundit të pushimit para se të nis stinorin e ri.

p

XHAKA ME SHOKË

Taulant Xhaka ka zgjedhur një pjesë të pushimeve t’i kalojë si djalë i ri nëpër diskoteka me shokë.

l

KAPITENI NDRYSHE

Lorik Cana ka zgjedhur pushime ndryshe. Ai ka përzgjedhur pushime të stilit në hulumutimin e qyteteve të vogla.

p

KTHEHET ANSI

Ansi Agolli nuk e kishte të gjatë pushimin. Krahu i majtë i kuqezinjëve këto ditë është kthyer në Baku të Azerbejxhanit për të rinisur përgatitjet me ekipin e tij.

p

NË ITALI

Elseid Hysaj, është më parë me miq nëpër Firencë, ku ka kaluar një pjesë të pushimit.

p

ÇIKALLESHI ‘CHILL’

Sulmuesi Sokol Çikalleshi ka zgjedhur largësitë. Ai ka postuar këtë fotografi nga Maldivet, ku po qëndron aktualisht.

p

SHËTITJE

E Amir Abrashi bashkë me shokun e tij Xherdan Shaqiri kanë përzgjedhur të vizitojnë disa vende shpejtë, ku në mes tjerash kanë qëndruar edhe në Shqipëri.

p

 XHENOVË

Sampdoria zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: UC Sampdoria Official

5 July, 2016 @0:45

Pas largimit të Vincenzo Montellas në drejtim të Milanit, Sampdoria sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës. Marco…

PËRGATITORE

Ferronikeli miqësore me ish-kampionin e Maqedonisë

Foto: KF Ferronikeli Official/Facebook

5 July, 2016 @0:40

Skuadra kampione e Kosovës, Ferronikeli, ka aranzhuar ndeshje miqësore me ish-kampionin e Maqedonisë, Renovën. Njoftimin e ka dhënë klubi…

MEDIAT SHQIPTARE

Ajeti refuzon Pescarën

Arlind Ajeti/ Foto: L. D./ BOROZANI

5 July, 2016 @0:35

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti, thuhet të ketë refuzuar kontratën prej 350 mijë eurove që do t’i shkonte deri…

NEROAZZURRI

Inter nis përgatitjet pa Manajn

Foto: FC Inter Official

4 July, 2016 @20:58

Futbollistët e Interit sot janë paraqitur në qendrën sportive Angelo Moratti duke u kthyer nga pushimet verore. Nën urdhërat…

ZYRTARE

Drenica merr lojtarin e Ferronikelit

4 July, 2016 @20:54

Skuadra e Drenicës, që siguroi mbijetesën në Superligë pas ndeshjes së barazhit ndaj Dukagjinit të Klinës, ka arritur marrëveshje me…

VLORË

Një kosovar dhe një serb te Flamurtari

4 July, 2016 @19:34

Skuadra nga Vlora, Flamurtari, ka bërë të ditur sot se ka arritur marrëveshje me dy futbollistë. Donjet Shkodra, mesfushor…

TE SHTABI TEKNIK

Miftari nd’trajner i Prishtinës

4 July, 2016 @18:44

Sot, zyrtarisht është caktuar ndihmës trajner i skuadrës së parë dhe si bashkëpunëtor i ngusht i drejtorit sportiv, Lutz Lindemman,…

SULMUES I RI

Neziri te Prishtina

4 July, 2016 @18:42

Sulmuesi 23 vjeçar i lindur në Karlsruhe të Gjermanisë, Mërgim Neziri, është lojtar i ri i Prishtinës. Njoftimin e…

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27 July, 2018 @10:00

Tashmë kur kanë mbetur edhe dy muaj deri në vendimin përfundimtar, Gjermania dhe Turqia janë kandidatet e vetme për organizimin…

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 October, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore në takimin ndaj Armenisë, për ta shkruar kështu historinë duke…

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 October, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga…

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 September, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të përfitojnë nga UEFA-ja të holla, për shkak…

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 July, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë kaluar fazën e parë të votimit dhe kanë…

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016