Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PËRGATITORE

Ferronikeli miqësore me ish-kampionin e Maqedonisë

Foto: KF Ferronikeli Official/Facebook

Ferronikeli miqësore me ish-kampionin e Maqedonisë


5 July, 2016 @0:40

Skuadra kampione e Kosovës, Ferronikeli, ka aranzhuar ndeshje miqësore me ish-kampionin e Maqedonisë, Renovën.

Njoftimin e ka dhënë klubi nga Drenasi sonte, ndërsa përballja do të zhvillohet në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit të premten, më 8 korrik duke nisur nga ora 17.

Renova nga Xhepçishtja e Tetovës, përkundër se e formuar në vitin 2003 ka arritur që të shpallet kampione e Maqedonisë në stinorin 2009/10 dhe të fitojë Kupën e këtij shteti dy vite më vonë.

Kjo do të jetë miqësorja e dytë e Ferronikelit me skudarat nga shtetet fqinje, pas asaj ndaj Teutës së Durrësit.


MEDIAT SHQIPTARE

Ajeti refuzon Pescarën

Serie A/Transfere

Ajeti refuzon Pescarën

05/07/16 @ 00:35

NEROAZZURRI

Inter nis përgatitjet pa Manajn

Serie A

Inter nis përgatitjet pa Manajn

04/07/16 @ 20:58

ZYRTARE

Drenica merr lojtarin e Ferronikelit

FFK Superliga/Transfere

Drenica merr lojtarin e Ferronikelit

04/07/16 @ 20:54

VLORË

Një kosovar dhe një serb te Flamurtari

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Një kosovar dhe një serb te Flamurtari

04/07/16 @ 19:34

TE SHTABI TEKNIK

Miftari nd’trajner i Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Miftari nd’trajner i Prishtinës

04/07/16 @ 18:44

SULMUES I RI

Neziri te Prishtina

FFK Superliga/Transfere

Neziri te Prishtina

04/07/16 @ 18:42

TRANSFER

Halimi i Hajvalisë

FFK Superliga

Halimi i Hajvalisë

04/07/16 @ 17:42

FAZA PËRGATITORE

Liria fillon të enjtën stërvitjet

FFK Superliga

Liria fillon të enjtën stërvitjet

04/07/16 @ 17:03

TAKIMI

FFK takon talentin kosovar të Barcelonës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

FFK takon talentin kosovar të Barcelonës

04/07/16 @ 16:26

ARBËR PREKAZI

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Prekazi flet pas transferimit të tij te Gjilani

14/07/21 @ 16:34

SUPERLIGA

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

FFK Superliga/Transfere

Ekipi i ri i Superligës, siguron brazilianin e Teutës

14/07/21 @ 15:58

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

GJILANI

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

FFK Superliga

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

11/07/21 @ 10:47

FERONIKELI

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

FFK Superliga

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

10/07/21 @ 21:43

DRITA

Almir Kryeziu kalon te Drita

FFK Superliga

Almir Kryeziu kalon te Drita

10/07/21 @ 21:05

SUPERLIGA

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

FFK Superliga

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

10/07/21 @ 19:13


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga