Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TE SHTABI TEKNIK

Miftari nd’trajner i Prishtinës

Miftari nd’trajner i Prishtinës


Teksti: prishtinafc.com

4 July, 2016 @18:44

Sot, zyrtarisht është caktuar ndihmës trajner i skuadrës së parë dhe si bashkëpunëtor i ngusht i drejtorit sportiv, Lutz Lindemman, trajneri dhe ish-futbollisti i njohur, Mentor Miftari. Miftari, po ashtu do të udhëheq edhe skuadrën e re të Prishtinës – U-19 (juniorët).

Njohja ndërmjet drejtorit sportiv, Lutz Lindemann dhe Mentor Miftarit është e vjetër, që nga koha kur ish-futbollisti ynë luante në skuadrën gjermane, FC Erzgebirge Aue, ndërsa, atëkohë, Lindemann ishte menaxher i skuadrës – kohë kur sëbashku ishte edhe asi i Kombëtares Shqiptare, Ervin Skela.

Mentor Miftari, së fundi ka qenë trajner i kadetëve (U-17) të KEK-ut, me që rast janë shpallur kampion të Kosovës. Kurse, karrierën si kryetrajner ka zhvilluar po në skuadrën e “elektricistëve” nga Obiliqi. Ndërsa, rreth dy muaj e gjysmë gjatë fazës përgatitore verore ka qenë edhe kryetrajner i Hajvalisë.


SULMUES I RI

Neziri te Prishtina

FFK Superliga/Transfere

Neziri te Prishtina

04/07/16 @ 18:42

TRANSFER

Halimi i Hajvalisë

FFK Superliga

Halimi i Hajvalisë

04/07/16 @ 17:42

FAZA PËRGATITORE

Liria fillon të enjtën stërvitjet

FFK Superliga

Liria fillon të enjtën stërvitjet

04/07/16 @ 17:03

TAKIMI

FFK takon talentin kosovar të Barcelonës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

FFK takon talentin kosovar të Barcelonës

04/07/16 @ 16:26

PARIS

PSG zyrtarizon Ben Arfën

Ligue 1/Transfere

PSG zyrtarizon Ben Arfën

04/07/16 @ 15:48

TURQI

Fenerbahçe zyrtarizon Van der Wielin

International/Transfere

Fenerbahçe zyrtarizon Van der Wielin

04/07/16 @ 15:42

LA GAZZETTA

Talentët kroat, mund të shkojnë te Napoli

Serie A/International/Transfere

Talentët kroat, mund të shkojnë te Napoli

04/07/16 @ 15:39

ZINCHENKO

Talenti ukrainas, te City

Premier League/International/Transfere

Talenti ukrainas, te City

04/07/16 @ 15:32

FERNANDO TORRES

El Nino vazhdon

La Liga/Transfere

El Nino vazhdon

04/07/16 @ 15:27

BETTING

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Kuotat për Prishtina - Ferencvaros

12/07/21 @ 16:41

ZYRTARËT E NDESHJES

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

FFK Superliga/Champions League/International

Referë nga Luksemburgu në ndeshjen Prishtina-Ferencvaros

12/07/21 @ 16:37

PARA DUELIT TË KTHIMIT

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

FFK Superliga/Champions League/International

Ferencvaros ateron, Prishtina gati për përballjen e kthimit

12/07/21 @ 16:26

GJILANI

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

FFK Superliga

Gjilani përfundon fazën e parë të përgatitjeve

11/07/21 @ 10:47

FERONIKELI

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

FFK Superliga

Nikli vazhdon me Elshanin, tregon edhe planet për 2021/22

10/07/21 @ 21:43

DRITA

Almir Kryeziu kalon te Drita

FFK Superliga

Almir Kryeziu kalon te Drita

10/07/21 @ 21:05

SUPERLIGA

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

FFK Superliga

Tahir Lushtaku përsëri në krye të Drenicës

10/07/21 @ 19:13

BALLKANI

Ballkani kompleton stafin teknik

FFK Superliga

Ballkani kompleton stafin teknik

10/07/21 @ 16:03

MALISHEVA

Malisheva transferon Xhakën

FFK Superliga/Transfere

Malisheva transferon Xhakën

10/07/21 @ 15:52

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

FFK Superliga/Transfere

Ballkani zyrtarizon përforcimin e tretë

09/07/21 @ 19:48


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga