Të gjitha lajmet

BURNLEY - UNITED

E treta radhazi, United fiton ndaj Burnleyt

E treta radhazi, United fiton ndaj Burnleyt

23 April, 2017 @17:16

Burnley
Manchester United
Burnley 0 : 2 Manchester United
A.Martial 21', W.Rooney 39'

Turf Moor
Përkundër 8 ndryshimeve nga formacioni i së enjtes mbrëma dhe disa mungesave të theksuara për shkak të lëndimeve, Manchester United shënoi fitore në udhëtim te Burnley. 'Djajtë e Kuq' fitoren e siguruan në pjesën e parë me golat e Anthony Martialit dhe Wayne Rooneyt, dyshe kjo që nuk kishte startuar që një kohë të gjatë. Në pjesën e dytë, ndeshja ishte më e qetë dhe gola nuk pati, duke bërë kështu që takimi të mbyllet me rezultatin final 0-2, rezultat ky që e afron Unitedin shumë me vendin e 4. TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Trepça 89 - Trepça

BOROZANI./ A.P

23 April, 2017 @14:57

Trepça 89: Hajdini, Islami, Sambou, Izmaku, Potoku, Maloku, Broja, Idrizi, Hasani, Hajdari, John John. Trepça: Tahiri, Kutllovci, Prishtina, Sahiti, Kamberi,…

11-SHET STARTUESE

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

BOROZANI/ A.P

23 April, 2017 @14:52

Drenica: Sadiku, Sh.Lushtaku, Geci, Cakaj, Bejta, Gashi, Nebiu, Krasniqi, Uka, Dajaku, Arifaj. Drita: Halimi, Kuka, Hashani, Dragusha, G.Gashi, Kastrati, Sejdiu,…

SOKOL CIKALLESHI

Gol e asist nga Cikalleshi në fitore

23 April, 2017 @14:43

Sulmuesi i Akhisarit, Sokol Cikalleshi, sot ka shënuar një gol dhe një asistim në fitoren e ekipit të tij ndaj…

FIORENTINA - INTER

Festival golash, Fiorentina përmbys Interin

22 April, 2017 @22:43

Ishim dëshmitarë të një prej ndeshjeve më të bukura të sezonit në Serie A! Fiorentina dhe Interi dhuruan spektakël me…

FA CUP

Tottenhami dominon, Chelsea arrin finalen

22 April, 2017 @20:10

Finalisti i parë i FA Cup është Chelsea. Skuadra e Antonio Contes ka shënuar fitore në takimin e luajtur përballë…

DINAMO ZAGREB - HAJDUK

Pas 9 vitesh, Hajduk triumfon në Maksimir

22 April, 2017 @19:27

Skuadra e Hajdukut të Splitit ka triumfuar në derbin e madh kroat ndaj Dinamos dhe atë 0-2. Kjo ka qenë…

GJILANI

Edhe dy vite me Gjilanin

22 April, 2017 @17:48

Skuadra e Gjilanit do ta ketë në krye të saj edhe për dy vitet e ardhshme trajnerin aktual, Arbnor Morina.…

ARBNOR MORINA

Morina: “Pak prishtinali kanë mbetur në bankën e Prishtinës”

22 April, 2017 @17:40

Pas humbjes së sotme ndaj Prishtinës, trajneri i Gjilanit, Arbnor Morina, në deklaratën e tij tha se skuadra e tij…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League