Të gjitha lajmet

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

2-0 në seri, një hap larg finales

29 April, 2018 @21:06

Bashkimi
Rahoveci
Bashkimi 114 : 86 Rahoveci
Aaron MOSS 23 pikë Mark WILLIAMS dhe Junious PROWEL 17 pikë (secili)

Palestra "Sezai Surroi", Prizren

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rahovecit, për t’iu afruar kështu shumë finales së Play Off-it.

‘Vreshtarët’ e filluan mirë ndeshjen, mirëpo prizrenasit dalëngadalë e morën kontrollin në dorë dhe arritën që në fund të dalin fitues me rezultat 114-86.

SKEMA DREJT FINALES

Më i dalluari te Bashkimi sonte ishte Aaron Moss me triple-double (23 pikë, 10 kërcime e 17 asistime), derisa te Rahoveci u veçuan Mark Williams me 17 pikë, 10 kërcime e 3 asistime dhe Junious Prowel me 17 pikë, 2 kërcime e 4 asistime.

Ndeshja e tretë e serisë luhet në Gjakovë me Rahovecin si vendas, aty ku një fitore e Bashkimit do ta përmbyllte këtë seri, ndërsa një fitore e Rahovecit do ta bënte edhe më interesante atë.

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 April, 2018 @20:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit shënon 54-40 në të mirë të skuadrës vendase. Raporti i…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @9:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj skuadrës së Rahovecit…

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 April, 2018 @21:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta përfunduar stinorin si kampione. Në ndeshjen e dytë të…

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @20:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes Prishtinës dhe Yllit, me kryeqytetasit që edhe pse…

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 April, 2018 @19:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në kryeqytet, Prishtina ndodhet në epërsi ndaj Yllit. Rezultati momental shënon…

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @18:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e ka caktuar terminin për ndeshjen e parë të Play Out-it…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

RODNEY BULLOCK JR

Prishtina zyrtarizon përforcimin e ri

18 February, 2019 @10:56

Pak minuta më parë, nënkampionja e Kosovës, Prishtina, e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. Basketbollisti Rodney Bullock Jr që…

MICHAEL MITCHELL

Si debutoi Mitchell te Lipjani?

17 February, 2019 @22:47

Te KB Lipjani, në xhiron që e lamë pas, debutoi basketbollisti i huaj i ri i ekipit, Michael Mitchell. …

YLLI - PRISHTINA

Ndeshja 2 ditëshe përfundon pa befasi

17 February, 2019 @19:31

Ndeshja derbi ndërjmet Yllit dhe Prishtinës që u ndërpre dje, ka vazhduar sot nga minuta e fundit e çerekut…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga