Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: KBF BASHKIMI - KBF VËLLAZNIMI

Aisha 34 pikë, Bashkimi pranë finales

Aisha 34 pikë, Bashkimi pranë finales


8 April, 2021 @21:16

Vashat e Bashkimit e mposhtën Vëllaznimin me rezultat 99-71 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Play Offit.

Në çerekun e parë, Bashkimi pësoi vetëm 7 pikë dhe shënoi 27, ku më pas e kontrolloi diferencën deri në fund të ndeshjes dhe e regjistroi fitoren e parë të Play Offit.

Aisha Balarabe ishte e pakapshme në këtë ndeshje. Ajo luajti me 34 pikë, 22 kërcime e 5 asistime, kurse u ndihmua edhe nga Saranda Daci me 27 pikë, e 8 kërcime dhe Irma Konjusha e cila luajti me shifrat magjike triple-double prej 17 pikëve, 12 kërcimeve e 10 asistimeve.

Në anën tjetër te Vëllaznimi u dalluan Raven Baker me 34 pikë, 8 kërcime e 7 asistime dhe Sarah Mgbeike me 17 pikë e 11 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Skuadra që shënon 2 fitore, kualifikohet në finale të Play Offit.


PLAYOFF TIES

PlayOffi i elitës së basketbollit te femrat nis sot

FBK Liga e Femrave

PlayOffi i elitës së basketbollit te femrat nis sot

08/04/21 @ 15:10

TEAM OF THE QUARTERFINALS

TOP 5-shja e çerekfinaleve në Ligën Unike

Liga Unike

TOP 5-shja e çerekfinaleve në Ligën Unike

08/04/21 @ 12:15

PAS NDESHJES

Beciragic: Kështu s’guxojmë të luajë në ndeshjet e radhës

Liga Unike/FBK Superliga

Beciragic: Kështu s’guxojmë të luajë në ndeshjet e radhës

08/04/21 @ 11:34

PAS NDESHJES

Malinkov: Ka qenë vendim të mos luajnë amerikanët

Liga Unike/FBK Superliga

Malinkov: Ka qenë vendim të mos luajnë amerikanët

08/04/21 @ 00:01

VUSHTRRIA - DRITA

Drita fiton me rezultat zyrtar

FBK Liga e Parë

Drita fiton me rezultat zyrtar

07/04/21 @ 23:47

FERONIKELI - LIPJANI

Lipjani bie në Ligën e Dytë

FBK Liga e Parë

Lipjani bie në Ligën e Dytë

07/04/21 @ 23:40

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prishtina - Ylli

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Prishtina - Ylli

07/04/21 @ 23:04

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

KATEGORITË E REJA

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

FBK Liga e Femrave

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

23/05/21 @ 00:06

3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

LIGA E FEMRAVE

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

FBK Liga e Femrave

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

12/05/21 @ 17:44

PLAYOFF FINALS, LIGA E PARE - FEMRAT

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

08/05/21 @ 23:49

KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave