Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDESHJES

Malinkov: Ka qenë vendim të mos luajnë amerikanët

Malinkov: Ka qenë vendim të mos luajnë amerikanët


8 April, 2021 @0:01

Sigal Prishtina u mposht në përballjen e parë të saj në histori të Ligës Unike dhe u eliminua nga gara.

Ekipi bardhekaltër nuk arriti t’i bëj ballë Golden Eagle Yllit, ndërsa mungesa e amerikanëve të skuadrës së Prishtinës duket se ishte vendimtare në këtë përballje.

E trajneri i ekipit të Prishtinës, Ljupcho Malinkov, ka bërë të ditur se pse nuk luajtën amerikanët në këtë ndeshje.

“Ka qenë vendimi i Bordit dhe i imi që të mos luajmë me lojtarët e huaj në këtë ndeshje. Kemi qenë tejet të mirë për 20-minutat e para të lojës, por në çerekun e tretë ramë nga loja dhe më pas nuk shkoi mirë,” ka thënë ndër të tjera Malinkov pas ndeshjes.

LIGA UNIKE, SKEMA

Ndërsa në pyetjen se mos ndoshta amerikanët e Prishtinës u kursyen për përballjen finale të stinorit të rregullt të Superligës ndaj Bashkimit, Malinkov është përgjigjur duke pohuar.

“Po. Luajmë ndaj Bashkimit. Është ndeshja e stinorit për ne. Duhet të fitojmë patjetër atë ndeshje, ngase ende jemi në rrezik. Situata është e tillë. Kemi 3 ditë për përgatitje dhe duhet të japim maksimumin që të shpëtojmë dhe të shpresojmë,” ka shtuar trajneri maqedonas i bardhekaltërve.

SUPERLIGA, TABELA

E sa i përket Ligës Unike ai ka thënë që përkundër respektit për këtë garë, Superliga është koncentrimi kryesor i klubit për momentin, ngase nuk guxojnë të rrezikojnë më shumë.

“Respektojmë këtë ligë. Por synimi është Superliga. Kështë ka qenë vendimi im dhe i Bordit për këtë lojë,” ka thënë në fund ai.

Prishtina pësoi 70-87 nga Golden Eagle Ylli në çerekfinale të Ligës Unike dhe u eliminua nga gara e mëtutjeshme. Bardhekaltërit duhet të fitojnë patjetër në xhiron e fundit të Superligës për të siguruar mbijetesën në Superligë përmes PlayOutit, ndërsa varësisht nga rezultati i Trepçës, ata mund të shkojnë edhe në PlayOff.


VUSHTRRIA - DRITA

Drita fiton me rezultat zyrtar

FBK Liga e Parë

Drita fiton me rezultat zyrtar

07/04/21 @ 23:47

FERONIKELI - LIPJANI

Lipjani bie në Ligën e Dytë

FBK Liga e Parë

Lipjani bie në Ligën e Dytë

07/04/21 @ 23:40

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prishtina - Ylli

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Prishtina - Ylli

07/04/21 @ 23:04

BIBL

Treshja kosovare referoi në super ndeshjen e BIBL

Balkan League

Treshja kosovare referoi në super ndeshjen e BIBL

07/04/21 @ 22:54

LIGA UNIKE

Çiftet gjysmëfinaliste dhe orari i ndeshjeve në Ligën Unike

Liga Unike

Çiftet gjysmëfinaliste dhe orari i ndeshjeve në Ligën Unike

07/04/21 @ 21:48

PAS NDESHJES

Trajneri i Goga Basket: Ëndrra u bë realitet

Liga Unike

Trajneri i Goga Basket: Ëndrra u bë realitet

07/04/21 @ 21:14

PAS NDESHJES

Trajneri i Tiranës tregon arsyet e humbjes në çerekfinale

Liga Unike

Trajneri i Tiranës tregon arsyet e humbjes në çerekfinale

07/04/21 @ 20:57

SIGAL PRISHTINA - GOLDEN EAGLE YLLI

Ylli në gjysmëfinale, mposhtë Prishtinën e përgjysmuar

Liga Unike

Ylli në gjysmëfinale, mposhtë Prishtinën e përgjysmuar

07/04/21 @ 20:25

Ç3: PRISHTINA - YLLI

Ylli arrin epërsinë maksimale përballë Prishtinës

Liga Unike

Ylli arrin epërsinë maksimale përballë Prishtinës

07/04/21 @ 20:15

Ç2: PRISHTINA - YLLI

Pjesa e parë mbyllet me treshen e shënuar nga Wilbekin

Liga Unike

Pjesa e parë mbyllet me treshen e shënuar nga Wilbekin

07/04/21 @ 19:35

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Peja

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Peja

13/04/21 @ 21:11

GOGA BASKET - YLLI

Ylli kualifikohet, finalja kosovare në Ligën Unike

Liga Unike

Ylli kualifikohet, finalja kosovare në Ligën Unike

13/04/21 @ 21:03

GOGA BASKET - YLLI

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Goga Basket - Ylli

Liga Unike

Ç3: 2 epërsia në ndeshjen Goga Basket - Ylli

13/04/21 @ 20:17

GOGA BASKET - YLLI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Goga Basket - Ylli

Liga Unike

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Goga Basket - Ylli

13/04/21 @ 19:37

GOGA BASKET - YLLI

Ç1: Ylli në epërsi pas 10 minutave

Liga Unike

Ç1: Ylli në epërsi pas 10 minutave

13/04/21 @ 19:25

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Goga Basket - Ylli

Liga Unike

Pesëshet e para: Goga Basket - Ylli

13/04/21 @ 18:49

RAHOVECI - PEJA

Peja me shumë vuajtje në fund, arrin finalen e Ligës Unike

Liga Unike

Peja me shumë vuajtje në fund, arrin finalen e Ligës Unike

13/04/21 @ 17:57

Ç3: RAHOVECI - PEJA

Peja bënë dallimin në çerekun e tretë

Liga Unike

Peja bënë dallimin në çerekun e tretë

13/04/21 @ 17:26

Ç2: RAHOVECI - PEJA

Pjesa e parë mbyllet me treshen e Edmond Kryeziut

Liga Unike

Pjesa e parë mbyllet me treshen e Edmond Kryeziut

13/04/21 @ 16:47

Ç1: RAHOVECI - PEJA

Rahoveci në epërsi në çerekun e parë

Liga Unike

Rahoveci në epërsi në çerekun e parë

13/04/21 @ 16:14


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike