Të gjitha lajmet

NENKAMPIONI VAZHDON BLERJET

Arbër Çyrbja përforcimi i radhës te Gjilani

Arbër Çyrbja përforcimi i radhës te Gjilani

14 September, 2020 @16:42

Nënkampioni i Kosovës në futboll, Gjilani, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me futbollistin e deritashëm të Teutës së Durrësit, Arbër Çyrbja.

I lindur në Shijak, Çyrbja 26-vjeç ka qenë më parë pjesë e kombëtares U18 dhe U21, ndërsa luan në pozitën e sulmuesit të krahut.

Ai ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me ekipin kuqebardhë nga Gjilani.

SUPERKUPA E EVROPES

Anglezët ndajnë drejtësinë në Superkupën e Evropës

Foto: uefa.com

15 September, 2020 @11:36

Komiteti i Referëve të UEFA-së ka bërë ditur se ka përcaktuar anglezin Anthony Taylor si refer kryesor për ndeshjen e…

MBROJTESI TJETER NE SERIE A

Ardian Ismajli: Lamtumirë Hajduk, Spezia erdha

15 September, 2020 @8:32

Mbrojtësi Ardian Ismajli do të jetë shqiptari i radhës që po zbarkon në Serie A të Italisë, në parajsën e…

BRIGHTON 1-3 CHELSEA

Dy gjermanët debutojnë por James shkëlqen, Chelsea e nis me fitore

Foto: Chelsea/fb

14 September, 2020 @23:13

Chelsea ka nisur stinorin 2020/21 me fitore në Premier League, duke e mposhtur Brightonin jo lehtë, përkundër se rezultati në…

HASAN HYSENI

Ish lojtari i Drenicës e ‘89-shit, ka kaluar te A&N e Prizrenit

14 September, 2020 @16:33

Sulmuesi që mbrojti ngjyrat e Drenicës në stinorin e kaluar në Superligë, ndërsa më parë ka luajtur edhe për Trepçën’89,…

PRIZRENI

Prizreni vazhdon me përforcime

14 September, 2020 @14:14

Skuadra e Prizrenit ka zyrtarizuar përforcimin e tretë të huaj për stinorin 2020/21. Prizreni ka arritur marrëveshje një vjeçare me…

Të gjitha lajmet nga