Të gjitha lajmet

RAHOVECI

Arrin qendra e paralajmëruar te Rahoveci

FOTO / KB Rahoveci

Arrin qendra e paralajmëruar te Rahoveci

14 January, 2020 @12:39

Nënkampioni i Superligë së Kosovës, Rahoveci, para pak çastesh ka prezentuar përforcimin më të ri të skuadrës.

Raheem Johson arriti marrëveshje me qendrën amerikane. Ai është 28 vjeç dhe është i gjatë 208 cm.

Johson së fundi ishte pjesë e skuadra portugese Lustina.

TABELA AKTUALE

Rahoveci aktualisht ka bilanc prej 12 fitoreve e 5 humbjeve deri më tani, derisa të enjtën do të takohet me Feronikelin.

LIPJANI

Lipjani tash edhe më i fortë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 January, 2020 @12:55

Skuadra e Lipjanit dje e mposhti Bashkimin në Prizren dhe e regjistroi fitoren e parë të sezonit. Lipjani luajti me…

PEJA

Peja zyrtarizon qendrën amerikane

FOTO / KB Peja

13 January, 2020 @12:20

Peja para pak çastesh e zytarizoi përforcimin më të ri të skuadër, Rick Jackson. Jackson 30 vjeçar është i gjatë…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (19)

13 January, 2020 @11:01

Pas pushimit gati një mujor, Superliga filloi në fundjavën që kaloi. Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 19 në…

BASHKIMI - LIPJANI

Befasia e stinorit deri tash: Lipjani mposht Bashkimin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

12 January, 2020 @20:34

Lipjani ka arritur fitoren e parë të sezonit që në xhiron e parë të pjesës së dytë të garave të…

Ç3: BASHKIMI - LIPJANI

Lipjani para fitores së parë sezonale

12 January, 2020 @20:16

Lipjani as në pjesë të dytë nuk ka lejuar ngushtim të rezultatit. Bashkimi përkundër se tentoi, nuk arriti asgjë. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga