Të gjitha lajmet

RAHOVECI

Arrin qendra e paralajmëruar te Rahoveci

FOTO / KB Rahoveci

Arrin qendra e paralajmëruar te Rahoveci

14 January, 2020 @12:39

Nënkampioni i Superligë së Kosovës, Rahoveci, para pak çastesh ka prezentuar përforcimin më të ri të skuadrës.

Raheem Johson arriti marrëveshje me qendrën amerikane. Ai është 28 vjeç dhe është i gjatë 208 cm.

Johson së fundi ishte pjesë e skuadra portugese Lustina.

TABELA AKTUALE

Rahoveci aktualisht ka bilanc prej 12 fitoreve e 5 humbjeve deri më tani, derisa të enjtën do të takohet me Feronikelin.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga