Të gjitha lajmet

FLET LEGJENDA

Barkley: Sixers do të hyjë në Play Off

Barkley: Sixers do të hyjë në Play Off

16 July, 2017 @15:58

Njëri ndër më të famshmit në NBA, ish-basketbollisti Charles Barkley, gjatë një emisioni ka thënë se sivjet Philadelphia 76ers do të hyjë në Play Off.

Edhe pse stinorin e kaluar Phily e përfundoi në pozitën e parafundit në Konferencën Lindore, Barkley beson se në rast se lojtarët nuk lëndohen do ta shijojnë Play Offin.

Mendoj se, nëse Joel Embiid dhe Ben Simmons mund të qëndrojnë pa u lënduar, Philadelphia sigurt do të hyjë në Play Off. Në dy vitet e fundit janë dëmtuar shumë nga lëndimet. Vetëm nëse këta dy lojtarë janë të shëndoshë, Markelle Fultz dhe JJ Redick erdhën në skuadër, është edhe Dario Sarici që ishte shumë i mirë stinorin e kaluar. Nësë nuk hyjnë në Play Off atëherë do habimet shumë.”AVERY BRADLEY

Bradley: Irving vështirë të mbrohet

16 July, 2017 @15:31

Ditë më parë, Avery Bradley është shkëmbyer nga Bostoni te Detroiti me lojtarin Marcus Morris. k

NEW ORLEANS

Rondo transferohet te Pelicansi

nba.com

16 July, 2017 @11:51

Rajon Rondo, arriti marrëveshje me skuadrën New Orleans Pelicans. Rondon e kërkonin edhe skuadrat Lakers e Knicks, derisa 31 vjeçari…

AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 July, 2017 @21:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës nuk i kanë bërë…

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

15 July, 2017 @21:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes Shqipërisë dhe IRJ Maqedonisë sot në Europianin U20 që po…

IRJ MAQEDONIA - BULLGARIA

Rivali i Kosovës, mposht Bullgarinë në miqësore

sport.mk

15 July, 2017 @21:25

Derisa Kosova është mposhtur nga Austria në miqësoren e sotme të zhvilluar në Kapfenberg, rivali i Kosovës në parakualifikime…

EURO U-20 / DIV B

Kosova shkel Moldavinë për t’u këndellur

fiba.com

15 July, 2017 @12:24

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka kaluar rrufeshëm ndaj Moldavisë sot në Euro U20 të divizionit B, duke e mposhtur

WIZARDS - CELTICS

E shtata për Bostonin

FOTO / nba

13 December, 2018 @10:58

Boston Celtics, duke e mposhtur në vazhdime Washington Wizardsin me rezultat 125-130, e regjistroi fitoren e shtatë rresht. Në këtë…

MAVS - HAWKS

Doncic fitues në duelin e rookie-ve

FOTO / nba

13 December, 2018 @10:38

Në duelin e rookive në mes të Luka Doncic dhe Trae Young, fitues doli skuadra e Doncicit Dallas Mavericks, duke…

WARRIORS - RAPTORS

Toronto pa yje, bindshëm ndaj Warriorsave

13 December, 2018 @10:16

Skuadra kanadeze Toronto Raptors, arriti ta mposht Golden State Warriorsin me rezultat 93-113 në Oracle Arena. Kahwi Leonard nuk luajti…

CLIPPERS - RAPTORS

Toronto bindshëm edhe pa Leonardin

12 December, 2018 @9:30

Skuadra me bilanc më të mirë aktualisht në NBA, Toronto Raptors, e mposhti Los Angeles Clippersin me rezultat 99-123. Skuadra…

SPURS - SUNS

Fitore historike për Popovichin

FOTO/ nba

12 December, 2018 @9:07

San Antonio Spurs e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 111-86 në AT&T Center. Spurs gjatë gjihë ndeshjes nuk ia lëshoi…

Të gjitha lajmet nga NBA