Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ÇEREKU I DYTË/ ME DALLIM TË MADH

Bashkimi 15 pikë mbi Rahovecin, pas pjesës së parë

Bashkimi 15 pikë mbi Rahovecin, pas pjesës së parë


15 January, 2023 @19:48

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Rahovecit, ndërsa prizrenasit kanë mbyllur këtë pjesëlojë me 15 pikë dallim, duke përfunduar me rezultat 41-26 [18-17, 23-9].

Curtis Jones me 13 pikë është më efikasi te Bashkimi. Ka shutuar 5/3 për tri pikë në këtë pjesë. Ndërsa te Rahoveci, ku po debutojnë Jack Pagenkopf dhe Igor Chumakov, më efikasi është Braxton Huggins me 6 pikë të shënuara.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga