Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI - RAHOVECI

Bashkimi i kthehet fitores, duke mposhtur Rahovecin

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: KBRahoveci/fb

Bashkimi i kthehet fitores, duke mposhtur Rahovecin


1 October, 2022 @19:17

Pas dy humbjeve radhazi, Bashkimi i është kthyer fitores duke e mposhtur Rahovecin me 84-79, për të regjistruar fitoren e dytë sezonale.

Vreshtarët kanë qenë më të mirë gjatë pjesës së parë të ndeshjes, ndërsa në pjesë të dytë Bashkimi është rikthyer në lojë, duke përmbysur epërsinë e mysafirëve, për të fituar në fund.

TABELA AKTUALE

Altin Morina me 22 pikë të shënuara ishte më efikasi te Bashkimi, ndërsa te Rahoveci më i dalluari ishte Musab Mala (18).

Me këtë fitore, Bashkimi tash bën bilansin 2-2, ndërsa Rahoveci mbetet me një fitore të vetme kampionale, me bilans 1-3.

STATISTIKAT


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga