Të gjitha lajmet

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi përmbys Prishtinën në çerekun e fundit fenomenal

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Bashkimi përmbys Prishtinën në çerekun e fundit fenomenal

29 February, 2020 @20:54

Skuadra e Bashkimit ka arritur t’ia shkaktojë Prishtinës humbjen e dytë në duelet direkte të stinorit të rregullt, duke e mposhtur kampionin aktual në Sezai Surroi 89-82.

Mirëpo, ndeshja ka qenë tejet interesante dhe vështirë besohej se Bashkimi do të mund të rikthehej në lojë pas çerekut të dytë superior të Prishtinës, 10-36.

Sidoqoftë, Bashkimi në çerek të fundit të lojës ka bërë gjithçka për të përmbysur epërsinë e kampiones aktuale dhe kështu ka fituar në fund me 7 pikë dallim, 89-82 [28-13, 10-36, 25-23 dhe 26-10].

Paraqitja fenomenale e portokallezinjëve në çerek të fundit ka lënë Stevie Clarkun shumë afër triple-double’it, duke përfunduar ndeshjen me 17 pikë, 12 kërcime e 9 asistime, ndërsa më efikasi te vendasit ka qenë Terik Bridgeman me 22 pikë të shënuara.

TABELA AKTUALE

Kontribut të rëndësishëm kanë dhënë edhe Qëndrim Biraj me 10 pikë e Ujkan Karanezi me 7 sosh, derisa Corey Ross shënoi 15 pikë e 5 kërcime në fitore.

Te Prishtina, që shkëlqeu në çerek të dytë dhe u mbajt mirë në çerek të tretë të ndeshjes më efikasi ka qenë Anthony Goods që ka shënuar 24 pikë, ndërsa Fahro Alihodzic kreu ndeshjen me double-double prej 13 pikësh e 10 kërcimesh, por të pamjaftueshme për pikë të plota.

Bashkimi me këtë fitore bën bilansin 14-9, ndërsa Prishtina tash ka bilansin 17-6.

Ç3: BASHKIMI - PRISHTINA

Çereku i tretë Bashkimit, por epërsia te Prishtina

Foto: KBBashkimi/fb

29 February, 2020 @20:21

Përkundër se Bashkimi ka qenë për një hije më i mirë sesa Prishtina në çerek të tretë të ndeshjes 25-23,…

PP: BASHKIMI - PRISHTINA

Prishtina e nis 15-1 çerekun për të përmbysur Bashkimin

Foto: KBBashkimi/fb

29 February, 2020 @19:47

Prishtina ka mbyllur në epërsi të thellë pjesën e parë të ndeshjes ndaj Bashkimit, pasi që ka shpërhtyer në çerek…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Prishtina

29 February, 2020 @18:59

Janë caktuar pesëshet e para të Bashkimit e Prishtinës. BASHKIMI: Stivie Clark, Corey Ross, Qëndrim Biraj, Ujkan Karanezi, Terik Bridgeman …

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça triumfon, bën hapin e shpëtimit

29 February, 2020 @18:50

Trepça ka shënuar fitore në përballjen hapëse të xhiros XXVI të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin me 9 pikë dallim,…

Ç3: TREPÇA - FERONIKELI

Trepça hyn në çerek të fundit në epërsi

29 February, 2020 @18:26

Basketbollistët e Trepçës të udhëhequr nga amerikani i disponuar sot DJ Hanes kanë arritur që përsëri të dalin në epërsi…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga