Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi


24 January, 2021 @20:57

Skuadra e Bashkimit, me performancën në çerekun e katërt, mposhti Vëllaznimin me rezultat 79-67.

Vëllaznimi në tre çerekët e parë e mbante epërsinë, por në çerekun e katërt, Bashkimi duke shënuar 25 pikë dhe pësuar vetëm 8 pikë, triumfoi ndaj kundërshtarit.

Sean Hoehn ishte koshashënuesi më i mirë me 25 pikë te Bashkimi, derisa u dallua edhe Endrit Hysenagolli me double-double prej 20 pikëve e 17 kërcimeve.

Te Vëllaznimi përforcimet e reja të skuadrës ishin më të mirët. Emmanuel Omogbo luajti me 24 pikë e 12 kërcime, kurse Deondre Ray me 17 pikë e 7 kërcime.

Bashkimi e ndërpreu serinë prej 2 humbje rresht, kurse Vëllaznimi serinë negative e ngriti në gjashtë ndeshje.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 9 fitore e 8 humbje gjendet në pozitën e pestë, kurse Vëllaznimi ka bilanc prej 4 fitoreve e 13 humbjeve.

Vlen të përmendet që Bashkimi sonte luajti pa Julian Hamatin, kurse Vëllaznimi pa Arion Ballukun, si dhe dy amerikanët Hortman e Jackson, të cilet nuk dihet ende se a janë larguar nga klubi apo jo.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Pejën, derisa Vëllaznimi e pret Trepçën.


BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

FBK Superliga

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

24/01/21 @ 20:57

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Ç3: Ngushtë rezultati në Prizren

FBK Superliga

Ç3: Ngushtë rezultati në Prizren

24/01/21 @ 20:17

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Vëllaznimi

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Vëllaznimi

24/01/21 @ 19:45

PAS NDESHJES

Gezer: Fituam me mbrojtje të përbashkët në fund

FBK Superliga

Gezer: Fituam me mbrojtje të përbashkët në fund

24/01/21 @ 19:26

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Ç1: Bashkimi në epërisi, Omogbo po shkëlqen

FBK Superliga

Ç1: Bashkimi në epërisi, Omogbo po shkëlqen

24/01/21 @ 19:16

FORMACIONET ZYRTARE

Bashkimi-Vëllaznimi, 5-shet startuese

FBK Superliga

Bashkimi-Vëllaznimi, 5-shet startuese

24/01/21 @ 19:06

TREPÇA - YLLI

E treta radhazi, Golden Eagle Ylli përmbys Trepçën

FBK Superliga

E treta radhazi, Golden Eagle Ylli përmbys Trepçën

24/01/21 @ 19:04

TREPÇA - YLLI

Ç3: +9 për Trepçën, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: +9 për Trepçën, edhe 10 minuta lojë

24/01/21 @ 18:23

TREPÇA - YLLI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Ylli

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Ylli

24/01/21 @ 17:50

TREPÇA - YLLI

Ç1: 6 epërsia në Mitrovicë

FBK Superliga

Ç1: 6 epërsia në Mitrovicë

24/01/21 @ 17:23

PARA NDESHJES, ZYRTARIZIMI

Emmnauel Omogbo transfer tjetër i Vëllaznimit që debuton

FBK Superliga/International/Transfere

Emmnauel Omogbo transfer tjetër i Vëllaznimit që debuton

24/01/21 @ 16:56

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Trepça - Ylli

24/01/21 @ 16:55

GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

TREPÇA

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon të huajin e fundit

01/07/21 @ 16:35

TREPÇA

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

FBK Superliga/Transfere

Trepça zyrtarizon përforcimin e tretë të huaj

29/06/21 @ 11:50

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga