Të gjitha lajmet

TREPÇA - PRISHTINA

Bilanci perfekt vazhdon

Bilanci perfekt vazhdon

10 November, 2018 @20:47

Në derbin mes dy prej skuadrave më të mira të basketbollit të pasluftës në Kosovë, derbi ky që tash e sa vite është në ‘hije’, fituese doli skuadra e Prishtinës.

Duke qenë skuadër më e mirë përgjatë gjithë ndeshjes, Prishtina arriti ta mposhtë Trepçën në Mitrovicë me rezultatin përfundimtar 83-106, ndërsa duhet përmendur që Trepça sonte zhvilloi paraqitje mjaft të mirë, sidomos kur dihet fakti që te mitrovicasit sonte munguan Besnik Azemi e Imer Tahiri, dy startues të rregullt të skuadrës në fjalë.

TABELA AKTUALE

Më të dalluarit në këtë fitore të Prishtinës sonte ishin Divine Myles me 32 pikë, 5 kërcime e 6 asistime dhe Dardan Berisha me 31 pikë, 4 kërcime e 2 asistime, kurse te mitrovicasit u veçuan Samir Zekiqi me 27 pikë, 3 kërcime e 3 asistime dhe Dwane Miner me 26 pikë, 4 kërcime e 2 asistime.

Bilanci perfekt i Prishtinës në Superligë vazhdon, ndërsa Trepça pas 8 xhirove ka 2 fitore e 6 humbje.

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi,…

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga