Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LAKERS - CELTICS

Boston fiton derbin ndaj Lakers

FOTO / NBA

Boston fiton derbin ndaj Lakers


16 April, 2021 @8:30

Dy skuadart më trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers dhe Boston Celtics, sot u përballën në “Staples Center”.

Fitues nga ky derbi doli skuadra e Bostonit duke e mposhtur Lakersin me rezultat 113-121.

Bostoni në asnjë moment nuk e lëshoi epërsinë ndaj kundërshtarit për ta regjistruar fitoren e pestë rresht.

Jaylen Brown me 40 pikë e 9 kërcime, ishte më i dalluari te Celtics, kurse te Lakers në mungesë të LeBron Jamesit e Anthony Davisit, më i veçuari ishte Talen Horton-Tucker me 19 pikë, 7 asistime e 6 kërcime.

Bostoni me 30 pikë e 26 humbje gjendet në pozitën e pestë në Konferencën Lindore, derisa kjo ishte fitorja e pestë rresht te keltët, në anën tjetër edhe Lakers gjendet në pozitën e pestë me 34 fitore e 22 humbje në Konferencën Perëndimore.


HALL OF FAME

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

NBA

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

15/04/21 @ 21:10

FINALS: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza e nis furishëm serinë finale

FBK Liga e Femrave

Penza e nis furishëm serinë finale

15/04/21 @ 20:53

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja AS Prishtina - Istogu

FBK Liga e Parë

Highlights nga ndeshja AS Prishtina - Istogu

15/04/21 @ 20:53

FINALS: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza me epërsi dyshifrore, përfundon pjesa e parë

FBK Liga e Femrave

Penza me epërsi dyshifrore, përfundon pjesa e parë

15/04/21 @ 19:44

FINALS: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

15/04/21 @ 18:51

GAME 2: AS PRISHTINA - ISTOGU

Seria barazohet, gjithçka vendoset në duelin e radhës

FBK Liga e Parë

Seria barazohet, gjithçka vendoset në duelin e radhës

15/04/21 @ 18:42

TRAJNERËT E SUPERLIGËS

Sa trajnerë u ndërruan gjatë këtij stinori në Superligë dhe çfarë rezultate arritën?

FBK Superliga

Sa trajnerë u ndërruan gjatë këtij stinori në Superligë dhe çfarë rezultate arritën?

15/04/21 @ 17:47

GAME 2: AS PRISHTINA - ISTOGU

Rezultati i ngushtë në ndeshjen AS Prishtina - Istogu

FBK Liga e Parë

Rezultati i ngushtë në ndeshjen AS Prishtina - Istogu

15/04/21 @ 17:41

REKORD

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar

NBA

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar

11/05/21 @ 10:08

LAKERS - SUNS

Davis shpërthen pas lëndimit

NBA

Davis shpërthen pas lëndimit

10/05/21 @ 11:13

DALLAS - CAVALIERS

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

NBA

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

08/05/21 @ 13:13

ALL TIME SCORING LIST

Carmelo Anthony në TOP 10 në histori të NBA-së

NBA

Carmelo Anthony në TOP 10 në histori të NBA-së

04/05/21 @ 10:05

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

01/05/21 @ 12:45

NBA

Nga 2010 për herë të parë në Play Off

NBA

Nga 2010 për herë të parë në Play Off

29/04/21 @ 10:13

UTAH JAZZ

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

NBA

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

16/04/21 @ 23:53

JAZZ - PACERS

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

NBA

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

16/04/21 @ 23:48

HALL OF FAME

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

NBA

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

15/04/21 @ 21:10

OKC - WARRIORS

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

NBA

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

15/04/21 @ 10:31


 
Të gjitha lajmet nga NBA