Të gjitha lajmet

BUDUCNOST - BARCELONA

Buducnost befason edhe një gjigand

FOTO/ euroleague

Buducnost befason edhe një gjigand

6 December, 2018 @21:20

Pas fitores kundër CSKA Moskës, skuadra e Buducnostit e befasoi edhe Barcelonën, duke e mposhtur me rezultat 67-64.

Earl Clark dhe Nemanja Gordic, ishin më të mirët te Buducnosti me nga 12 pikë secili dhe luajtën rolin kryesor në fitoren e skuadrës së tyre.

Te Barcelona u dallua Hungarezi Adam Hanga me 12 pikë e 6 kërcime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e tretë e Buducnostit krahas tetë humbjeve që i ka, ndërsa Barcelona ka bilanc prej 6 fitoreve e 5 humbjeve.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga