Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NBA DRAFT 2021

Cade Cunningham numri 1 i Draftit 2021

Cade Cunningham numri 1 i Draftit 2021


30 July, 2021 @8:59

Skuadra e Detroit Pistons, sot në Draftin 2021 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin premtues Cade Cunningham.

19 vjeçari Cunningham, ishte pjesë e universitetit Oklahoma State Cowboys, ku kishte një mesatare prej 20.1 pikëve, 6.2 kërcimeve e 3.5 asistimeve për ndeshjes.

Në pozitën e dytë, Houston Rockets e zgjodhi lojtarin Jalen Green, derisa në pozitën e tretë Cleveland Cavaliers e zgjodhi lojtarin Evan Mobley.

Më poshtë mund ta shikoni listën e plotë e Draftit 2021 në NBA.

a

a


 
Të gjitha lajmet nga NBA