Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LAKERS

Shkëmbimi i vitit, Westbrook kalon te Lakers

Shkëmbimi i vitit, Westbrook kalon te Lakers


30 July, 2021 @7:40

Sot në mengjes është realiziuar shkëmbimi i vitit në NBA.

Los Angeles Lakers dhe Washington Wizards, arritën marrëveshje për t’i shkëmbyer disa lojtarë në mes tyre.

Kështu, super ylli Russell Westbrook kalon te Lakers, derisa në Washington u shkëmbyen lojtarët Kyyle Kuzma, Montrezl Harrell dhe Kentavious Caldwell-Pope.

Lakers gjithashtu ka dhënë të drejtën e raundit të parë të Draftit 2021 skuadrës së Wizrds.

Tani Los Angeles Lakers me LeBron James, Anthony Davis e Russell Westbrook, do ta kërkojnë titullin në NBA.


 
Të gjitha lajmet nga NBA