Të gjitha lajmet

XHIROJA 4

Caktohet orari i xhiros 4 në Superligë

Caktohet orari i xhiros 4 në Superligë


Teksti: FBK

8 October, 2019 @12:38

Në këtë mesjavë do të zhvillohen tri ndeshje në kuadër të javës së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll, derisa ndeshja Trepça-Rahoveci zhvillohet më vonë, për shkak se, Vreshtarët do të luajnë në kualifikimet e FIBA Europe Cup. Sigal Prishtina pushon në këtë xhiro.

Ndeshja e parë është ndërmjet Feronikelit dhe Pejës, ndeshje që do të zhvillohet në ‘Karagaçi’. Feronikeli këtë edicion ka hyrë në Superligë dhe në dy ndeshje, ka dy humbje, kurse Peja e rikthyer në elitë ka një fitore dhe një humbje.

Lipjani që ka tri humbje në tri ndeshje takohet me Ponte Prizrenin, takim që zhvillohet të mërkurën nga ora 19:00.

Ndërkohë, ndeshje shumë interesante pritet të enjten mes Bashkimit dhe Golden Eagle Yllit. Prizrenasit kanë dy fitore në dy ndeshje, derisa Ylli tri fitore në tri ndeshje dhe njëra skuadër do të ‘njoftohet’ me humbjen e parë në këtë edicion. 

Superliga - Java 4

E mërkurë

16:00 Feronikeli - Peja

19:00 Lipjani – Ponte Prizreni

E enjte

19:00 Bashkimi – Golden Eagle Ylli

Trepça - Rahoveci (zhvillohet në një termin tjetër)

Sigal Prishtina / pushon


NGA FEDERATA E BASKETBOLLIT

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

07/10/19 @ 16:24

RAHOVECI 96-63 LIPJANI

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

FBK Superliga

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

05/10/19 @ 22:40

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FBK Superliga

Prishtina triumfon në Pejë

05/10/19 @ 20:57

PEJA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

05/10/19 @ 19:47

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

05/10/19 @ 18:59

YLLI - TREPÇA

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

FBK Superliga

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

05/10/19 @ 18:51

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga