Të gjitha lajmet

NGA FEDERATA E BASKETBOLLIT

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023

Kosova aplikon për kualifikime drejt Botërorit 2023


Teksti: FBK

7 October, 2019 @16:24

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot ka aplikuar në FIBA për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Basketball World Cup 2023, të cilat gara do të fillojnë në Shkurt të vitit 2020 dhe do të përfundojnë në Shkurt 2021.

Federata e Basketbollit e Kosovës i ka plotësuar të gjitha kushtet e kërkuara në formën e regjistrimit të FIBA-s dhe shumë shpejt pritet të kuptohet data e shortit të kësaj faze të garave, ku edhe do të dihen kundërshtarët e Kosovës.

FBK është në kërkim të përzgjedhësit të ri të Kombëtares A të Kosovës, të cilin pritet ta emërojë deri në muajin e ardhshëm.


RAHOVECI 96-63 LIPJANI

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

FBK Superliga

Rahoveci lehtë ndaj Lipjanit

05/10/19 @ 22:40

PEJA - PRISHTINA

Prishtina triumfon në Pejë

FBK Superliga

Prishtina triumfon në Pejë

05/10/19 @ 20:57

PEJA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në derbin Peja - Prishtina

05/10/19 @ 19:47

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

05/10/19 @ 18:59

YLLI - TREPÇA

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

FBK Superliga

Ylli kthehet në pjesë të dytë, për krye të tabelës

05/10/19 @ 18:51

YLLI - TREPÇA

Rezultati i ngushtë në Suharekë

FBK Superliga

Rezultati i ngushtë në Suharekë

05/10/19 @ 17:41

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni e bën sefte, Nikli vazhdon me humbje

FBK Superliga

Prizreni e bën sefte, Nikli vazhdon me humbje

05/10/19 @ 17:11

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (2)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (2)

05/10/19 @ 16:18

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni vs. Feronikeli, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Prizreni vs. Feronikeli, mbyllet pjesa e parë

05/10/19 @ 15:56

PRIZRENI - FERONIKELI

Prizreni vs. Feronikeli, pesëshet startuese

FBK Superliga

Prizreni vs. Feronikeli, pesëshet startuese

05/10/19 @ 14:55

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

01/02/21 @ 17:13

EKSKLUZIVE

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

FBK Superliga/Transfere

Vëllaznimi ndanë rrugët me trajnerin Malinkov

01/02/21 @ 15:09

BASHKIMI

Lëndohet Altin Gashi

FBK Superliga

Lëndohet Altin Gashi

01/02/21 @ 11:39

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

MITROVICË

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

FBK Superliga/Transfere

KB Trepça angazhon ish-lojtarin në pozitë të ndihmës-trajnerit

31/01/21 @ 21:59

SHËNOI REKORD TË STINORIT, FLET MALA

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

FBK Superliga

Heroi i ndeshjes Mala, ia dedikon fitoren…

31/01/21 @ 21:39

NDIHMËS-TRAJENERI I RAHOVECIT

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

FBK Superliga

Duhet të tejkalojmë këtë krizë të rezultateve

31/01/21 @ 21:13

DEKLARATA E TRAJNERIT TË BASHKIMIT

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

FBK Superliga

Rikthimi i madh i Bashkimit, flet trajneri Bajra

31/01/21 @ 20:59

DEKLARATA E TRAJNERIT TË G. E. YLLIT

Përgatitja e mirë na solli fitoren

FBK Superliga

Përgatitja e mirë na solli fitoren

31/01/21 @ 20:45

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi-Rahoveci

31/01/21 @ 19:56


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga