Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

Çereku i dytë vendimtar, Penza përsëri triumfon në derbi

Çereku i dytë vendimtar, Penza përsëri triumfon në derbi


29 November, 2021 @21:44

Kampionja aktuale e Ligës së Femrave, Penza, e mposhti përsëri Bashkimin.

Skuadra pejane triumfoi me rezultat 77-68.

Dallimi në ndeshje u bë në çerekun e dytë, ku Penza shënoi 20 pikë dhe pësoi 12.

Cheah Rael-Whitsitt shkëlqeu te Penza me 31 pikë, 18 kërcime, 7 topa të rrëmbyer, 6 asistime e 2 bllokada, derisa basketbollistja tjetër me pikë dyshifrore ishte Rhein Beamon me 14 pikë.

Edhe te Bashkimi në skenë ishin vetëm basketbollistet të huaja. Christina Ellis luajti me 20 pikë, Chervelle Cox me 14 pikë e 10 kërcime dhe Janelle Porter me 15 pikë të tjera, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Penzës kundër Bashkimit në këtë sezon, derisa me 7 fitore e 1 humbje gjendet në pozitën e dytë. Në anën tjetër Bashkimi me 4 fitore e 3 humbje gjendet në pozitën e tretë.

Penza në xhiron tjetër takohet me Kastriotin, derisa Bashkimi e pret Prishtinën në Prizren.


DARDAN BERISHA

“Pa tifozë s’do të ishte kjo energji”

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

“Pa tifozë s’do të ishte kjo energji”

29/11/21 @ 12:17

VIDEO

Highlights: Kosova-Danimarka

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Highlights: Kosova-Danimarka

29/11/21 @ 11:59

FIBA WORLD CUP QUALIFIERS

Edon Maxhuni më i dalluari, Finlanda mposhtë Kroacinë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni më i dalluari, Finlanda mposhtë Kroacinë

28/11/21 @ 21:09

KOSOVA - DANIMARKA

Fitorja për shpresë

Përfaqësuesja

Fitorja për shpresë

28/11/21 @ 20:57

KOSOVA - DANIMARKA

Ç3: Kosova me epërsi dyshifrore, 10 minuta larg fitores

Përfaqësuesja

Ç3: Kosova me epërsi dyshifrore, 10 minuta larg fitores

28/11/21 @ 20:20

KOSOVA - DANIMARKA

Ngritet epërsia e Kosovës, mbyllet pjesa e parë

Përfaqësuesja

Ngritet epërsia e Kosovës, mbyllet pjesa e parë

28/11/21 @ 19:48

KOSOVA - DANIMARKA

Ç1: Gëzim Morina me 10 pikë, Kosova në epërsi minimale

Përfaqësuesja

Ç1: Gëzim Morina me 10 pikë, Kosova në epërsi minimale

28/11/21 @ 19:17

KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

Jeffries me 55 pikë, fitorja e dytë për Trepçën

FBK Liga e Femrave

Jeffries me 55 pikë, fitorja e dytë për Trepçën

27/11/21 @ 18:25

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

E teta rresht për KBF Prishtinën

FBK Liga e Femrave

E teta rresht për KBF Prishtinën

26/11/21 @ 20:25

FLAMURTARI - PENZA

Penza triumfon në Vlorë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza triumfon në Vlorë

25/11/21 @ 19:09

NDESHJA DIREKT

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Ndeshja Norvegjia-Kosova direkt në Youtube

25/11/21 @ 11:14

PENZA

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

FBK Liga e Femrave

Kampionja përforcohet me armerikanen Rhein Beamon

24/11/21 @ 18:16

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VII)

23/11/21 @ 22:02

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përforcohet me dy amerikane

23/11/21 @ 17:38

FILLIMI I STINORIT

Të mërkurën nis Liga Unike

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Të mërkurën nis Liga Unike

23/11/21 @ 16:39

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

FBK Liga e Femrave

Prishtina vazhdon me fitore, rimerr kreun

21/11/21 @ 21:12

VËLLAZNIMI - PENZA

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

Whitsitt triple-double, Penza kap lidershipin duke mposhtur Vëllaznimin

20/11/21 @ 17:00


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave