Të gjitha lajmet

MILANO - CSKA

CSKA ia shkakton humbjen e dytë Milanos

FOTO/ euroleague.net

CSKA ia shkakton humbjen e dytë Milanos

8 November, 2018 @23:22

EA7 Emporio Armani Milano
CSKA Moscow
EA7 Emporio Armani Milano 85 : 90 CSKA Moscow
Vladimir MIVOC 18 pikë Cory HIGGINS 23 pikë

MEDIOLANUM FORUM

Skuadra ruse, CSKA Moska, në duelin e zhvilluar ndaj Emporio Armani Milan, doli fituese, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 85-90.

Gjatë gjithë lojës vendasit ishin në epërsi, por në çerekun e katërt mysafirët ishin shumë më të mirë, duke e fituar këtë çerek me rezultat 27-19.

Cory Higgins me 23 pikë dhe Nando De Colo 18 pikë ishën më të dalluarit te Moska, derisa italianëve nuk iu mjaftuan 24 pikët e Vladimir Micov.

CSKA Moska së bashku me Realin e ndajnë kreun e tabelës si skuadrat e vetme pa humbje, ndërsa Armani Milan gjendet në pozitën e katërt me bilanc 4 fitore dhe 2 humbje.

TABELA AKTUALE

Skuadra ruse në xhiron e shtatë takohet me Bayern Munchen, kurse Milano e pret Darussafakan.MACCABI TEL AVIV - REAL MADRID

Vazhdon impresionimi i mbretërve

FOTO/ euroleague.net

8 November, 2018 @22:25

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, vazhdon të shkëlqejë në Euroleague. Viktima e rradhës ishte Maccabi Tel Aviv, të cilin…

NGA INFORMATORI NR. 7

Azemi suspendohet dhe gjobitet

TOPSPORTI/ A. P.

8 November, 2018 @20:13

Basketbollisti më i dalluar i Trepçës në fitoren e fundit të ekipit ndaj Bashkimit, Besnik Azemi, është suspenduar dhe gjobitur…

GATI PËR NDESHJEN E RADHËS

Lipjani regjistron Dubovitskyin

8 November, 2018 @19:59

Tri ditë pasi që e paraqitën si përforcim të ri në ekip, drejtuesit e Lipjanit sot e kanë paraqitur për…

UNITED BASKETBALL - ISTOGU

Istogu “stërvitet” në Gjilan, Shabani shpërthen!

8 November, 2018 @19:11

Skuadra e Istogut e mposhti me lehtësi United Basketballin me rezultat 41-107. Djelmoshat e trajnerit Fikret Shatri, që nga…

PENZA - FERONIKELI

Feronikeli vazhdon pa humbje

8 November, 2018 @17:45

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, as në ndeshjen e pestë të stinorit nuk pësoi humbje, duke e mposhtur Penzën me rezultat…

FAZA E RADHËS

Prishtina në një grup me ekipin e Bamforthit!

Foto: fiba.basketball

8 November, 2018 @14:36

Pas sigurimit të kualifikimit në fazën e dytë grupore të FIBA Europe Cup, Prishtina mund të jetë në një grup…

MACCABI TEL AVIV - REAL MADRID

Vazhdon impresionimi i mbretërve

FOTO/ euroleague.net

8 November, 2018 @22:25

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, vazhdon të shkëlqejë në Euroleague. Viktima e rradhës ishte Maccabi Tel Aviv, të cilin…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (V)

7 November, 2018 @19:33

Basketbollisti meksikan i Real Madridit, Gustavo Ayon, pas një paraqitje mjaft të mirë me skuadrën e tij është shpallur lojtari…

ZALGIRIS KAUNAS - REAL MADRID

5 nga 5 për mbretërit

FOTO/ euroleague.net

2 November, 2018 @22:56

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, nuk pësoi as në ndeshjen e pestë kundër Zalgirisi. Mbretërit e mposhtën kundërshtarin me…

BARCELONA - MACCABI TEL AVIV

Po këndellen!

FOTO/ euroleague.net

1 November, 2018 @23:06

Skuadra spanjolle, Barcelona, krahasim me stinorin e kaluar, këtë stinor duket të jetë në rrugë të mirë. Blaugranat sonte e…

NANDO DE COLO

Për herë të parë në 139 ndeshje!

1 November, 2018 @22:17

Sonte ishte një natë për t'u harruar për yllin françez, Nando De Colo. Nando De Colo, gjatë javës kishte kokëdhimbje…

Të gjitha lajmet nga Euroleague