Të gjitha lajmet

MACCABI TEL AVIV - REAL MADRID

Vazhdon impresionimi i mbretërve

FOTO/ euroleague.net

Vazhdon impresionimi i mbretërve

8 November, 2018 @22:25

Maccabi Tel Aviv
Real Madrid
Maccabi Tel Aviv 66 : 87 Real Madrid
Johnny O'BRYANT 17 pikë Sergio LLULL 17 pikë

MENORA MIVTACHIM ARENA

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, vazhdon të shkëlqejë në Euroleague. Viktima e rradhës ishte Maccabi Tel Aviv, të cilin e mposhtën me rezultat 66-87.

Sergio Llull ishte koshashënuesi më i mirë me 17 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Jaycee Caroll me 16 pikë dhe Gustavo Ayon, i cili bëri double-double me 12 pikë dhe 12 kërcime.

Te izraelitët e Maccabit më së shumti u dallua Johnny O`Bryant me 17 pikë dhe 7 kërcime.

Real Madridi me 6 fitore vazhdon të kryesojë, derisa Maccabi Tel Aviv ka 5 humbje dhe vetëm 1 fitore.

TABELA AKTUALE

Reali në xhiron e shtatë e pret Khimkin, kurse Maccabi është mysafir i Gran Canarias.NGA INFORMATORI NR. 7

Azemi suspendohet dhe gjobitet

TOPSPORTI/ A. P.

8 November, 2018 @20:13

Basketbollisti më i dalluar i Trepçës në fitoren e fundit të ekipit ndaj Bashkimit, Besnik Azemi, është suspenduar dhe gjobitur…

GATI PËR NDESHJEN E RADHËS

Lipjani regjistron Dubovitskyin

8 November, 2018 @19:59

Tri ditë pasi që e paraqitën si përforcim të ri në ekip, drejtuesit e Lipjanit sot e kanë paraqitur për…

UNITED BASKETBALL - ISTOGU

Istogu “stërvitet” në Gjilan, Shabani shpërthen!

8 November, 2018 @19:11

Skuadra e Istogut e mposhti me lehtësi United Basketballin me rezultat 41-107. Djelmoshat e trajnerit Fikret Shatri, që nga…

PENZA - FERONIKELI

Feronikeli vazhdon pa humbje

8 November, 2018 @17:45

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, as në ndeshjen e pestë të stinorit nuk pësoi humbje, duke e mposhtur Penzën me rezultat…

FAZA E RADHËS

Prishtina në një grup me ekipin e Bamforthit!

Foto: fiba.basketball

8 November, 2018 @14:36

Pas sigurimit të kualifikimit në fazën e dytë grupore të FIBA Europe Cup, Prishtina mund të jetë në një grup…

TË KUALIFIKUARIT E PARË

Me Prishtinën, edhe 5 ekipe tjera siguruan fazën tjetër

Foto: fiba.basketball

8 November, 2018 @13:07

Deri në ndeshjen e natës së kaluar, vetëm Alba Fehervar kishte siguruar fazën e dytë të FIBA Europe Cup. …

JORDAN CAPPS

Mbetëm pa karburant në pjesë të dytë

8 November, 2018 @12:58

Njëri ndër përforcimet më të dalluara të Bashkimit këtë stinor, Jordan Capps, ka qenë përsëri koshashënuesi më i mirë i…

VIGAN MALOKU

U vendos në pjesë të dytë

8 November, 2018 @12:38

Pas humbjes së tretë me radhë këtë stinor në BIBL, ndihmës trajneri i Bashkimit, Vigan Maloku, në deklaratën e tij…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (V)

7 November, 2018 @19:33

Basketbollisti meksikan i Real Madridit, Gustavo Ayon, pas një paraqitje mjaft të mirë me skuadrën e tij është shpallur lojtari…

ZALGIRIS KAUNAS - REAL MADRID

5 nga 5 për mbretërit

FOTO/ euroleague.net

2 November, 2018 @22:56

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, nuk pësoi as në ndeshjen e pestë kundër Zalgirisi. Mbretërit e mposhtën kundërshtarin me…

BARCELONA - MACCABI TEL AVIV

Po këndellen!

FOTO/ euroleague.net

1 November, 2018 @23:06

Skuadra spanjolle, Barcelona, krahasim me stinorin e kaluar, këtë stinor duket të jetë në rrugë të mirë. Blaugranat sonte e…

NANDO DE COLO

Për herë të parë në 139 ndeshje!

1 November, 2018 @22:17

Sonte ishte një natë për t'u harruar për yllin françez, Nando De Colo. Nando De Colo, gjatë javës kishte kokëdhimbje…

FENEBAHCE - BAYERN MUNCHEN

Fitoi përvoja në fund

FOTO / euroleague.net

1 November, 2018 @22:00

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, me vështirësi e mposhti skuadrën gjermane Bayern Munchen në Ulker Sports Arena me rezultat 88-84. Ndeshja…

Të gjitha lajmet nga Euroleague