Të gjitha lajmet

JORDAN CAPPS

Mbetëm pa karburant në pjesë të dytë

Mbetëm pa karburant në pjesë të dytë

8 November, 2018 @12:58

Njëri ndër përforcimet më të dalluara të Bashkimit këtë stinor, Jordan Capps, ka qenë përsëri koshashënuesi më i mirë i ekipit.

Ndërsa Bashkimi është mposhtur edhe në ndeshjen e tretë radhazi në kuadër të BIBL këtë edicion.

Në deklaratën e tij pas ndeshjes, Capps ka thënë se ekipi në pjesë të dytë mbeti pa karburant.

TABELA AKTUALE

“Pjesa e parë ishte sfiduese dhe luftarake. Në pjesë të dytë mendoj se mbetëm pa karburant. I lamë të shënojnë lehtë dhe nuk arrinim të shënonim thuajse nga asnjë pozitë,” ka thënë Capps për faqen zytare të BIBL.

Në duelin e radhës, Bashkimi është përsëri vendas dhe kësaj radhe do të luaj ndaj Kozuvit të Maqedonisë.VIGAN MALOKU

U vendos në pjesë të dytë

8 November, 2018 @12:38

Pas humbjes së tretë me radhë këtë stinor në BIBL, ndihmës trajneri i Bashkimit, Vigan Maloku, në deklaratën e tij…

LAKERS - T-WOLVES

LeBron James shkëlqen, Lakers fiton

FOTO/ nba.com

8 November, 2018 @10:42

Me performancën fenomenale të super yllit LeBron James, Lakers e mposhti Minnesota Timberwolvesin me rezultat 114-110. LeBron Jamesi në këtë…

VUSHTRRIA - PRISHTINA E RE

Haxhosaj dallohet në fitoren e Prishtinës së Re

FOTO/ Arkiv

7 November, 2018 @23:17

Prishtrina e Re, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 57-75, e regjistroi fitoren e dytë të stinorit. Në këtë…

VËLLAZNIMI - DRITA

Koshi afër triple-double në fitoren e Vëllaznimit

FOTO/ Arkiv

7 November, 2018 @22:25

Në përballjen e dy skuadrave që po e kërkojnë Superligën, Vëllaznimi e mposhti Dritën me rezultat 84-69. Skuadra kuqezi,…

KERASAN PRISHTINA - DON BOSKO

Don Bosko lehtë ndaj Kerasan Prishtinës

7 November, 2018 @22:17

Skuadra e Don Boskos, pas disfatës kundër Vëllaznimit në xhiron e kaluar, arriti me lehtësi ta mposht Kerasan Prishtinën me…

GRUPI E: STEAUA - BAKKEN BEARS

Bakken i pagabueshëm, shkelë Steauan

Foto: fiba.basketball

7 November, 2018 @19:56

Rivalët tjerë të Prishtinës në Grupin E kualifikues të FIBA Europe Cup, Steaua dhe Bakken janë takuar në Bukuresht. …

GRUPI E: CHERKASKI - PRISHTINA

Historike, Prishtina siguron kualifikimin

Foto: fiba.baketball

7 November, 2018 @19:34

Me trajnerin Damir Mulaomerovic, Prishtina, është këndellur në garat evropiane dhe pas eliminimit nga Liga e Kampionëve në basketboll, bardhekaltërit…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (V)

7 November, 2018 @19:33

Basketbollisti meksikan i Real Madridit, Gustavo Ayon, pas një paraqitje mjaft të mirë me skuadrën e tij është shpallur lojtari…

HALF TIME

Pjesa e parë: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @18:35

Pas 20 minutave lojë në “Lietuvos Rytas Arena”, rezultati mes Cherkaski Mavpy dhe Prishtinës shënon 41-46. Raporti i plotë…

TEAM OF THE WEEK 7

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

Graph.: O. Kraja

7 November, 2018 @18:31

Pas ndeshjeve të xhiros së shtatë të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

AMERIKANI I RI

Si debutoi Wofford-Humphrey te Bashkimi?

16 January, 2019 @22:10

Amerikani i ri i Bashkimit, Lamar Wofford-Humphrey sonte debutoi te ekipi prizrenas me humbje ndaj Teutës. Wofford-Humphrey debutimin e…

BASHKIMI - TEUTA

Bashkimi i vështirëson gjasat për F4

16 January, 2019 @21:12

Nënkampioni i Ligës Ballkanike, Bashkimi, duke u mposhtur nga Teuta me rezultat 83-101, i vështirëson gjasat për t’u kualifikuar…

BASHKIMI - TEUTA

Ç3: Teuta +6 në avantazh

16 January, 2019 @20:50

Çereku i tretë përfundoi me rezultat 69-75 në favor të Teutës ndaj Bashkimit, në kuadër të Ligës Ballkanike. Jordan Capps…

PJESA E PARË: BASHKIMI - TEUTA

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Teuta

16 January, 2019 @20:15

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Teuta, në kuadër të Ligës Ballkanike. Pas 20 minutave lojë, rezultati…

BASHKIMI - TEUTA

Ç1: Teuta në epërsi pas 10 minutave

16 January, 2019 @19:50

Skuadra e Teutës e mbylli çerekun e parë në epërsi me rezultat 25-26. Aktualisht koshashënuesi më i mirë te Bashkimi…

Të gjitha lajmet nga Balkan League