Të gjitha lajmet

LAKERS - T-WOLVES

LeBron James shkëlqen, Lakers fiton

FOTO/ nba.com

LeBron James shkëlqen, Lakers fiton

8 November, 2018 @10:42

LA Lakers
Minnesota Timberwolves
LA Lakers 114 : 110 Minnesota Timberwolves
LeBron JAMES 24 pikë Derrick ROSE 31 pikë

Staples Center

Me performancën fenomenale të super yllit LeBron James, Lakers e mposhti Minnesota Timberwolvesin me rezultat 114-110.

LeBron Jamesi në këtë ndeshje ishte afër shifrave triple-double, duke luajtur me 24 pikë, 10 kërcime e 9 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Kyle Kuzma me 21 pikë të tjera. Përforcimi i ri i skuadrës Tyson Chandler, në sulm luajti me 2 pikë, derisa në mbrojtje i rrëmbeu 9 kërcime në 22 minuta sa ishte në parket.

Te Minnesota më i dalluari ishte Derrick Rose me 31 pikë e 5 asistime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e pestë e Los Angeles Lakersit krahas gjashtë humbjeve që i kanë, ndërsa Minnesota ka bilanc prej 4 fitoreve e 8 humbjeve deri më tani.VUSHTRRIA - PRISHTINA E RE

Haxhosaj dallohet në fitoren e Prishtinës së Re

FOTO/ Arkiv

7 November, 2018 @23:17

Prishtrina e Re, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 57-75, e regjistroi fitoren e dytë të stinorit. Në këtë…

VËLLAZNIMI - DRITA

Koshi afër triple-double në fitoren e Vëllaznimit

FOTO/ Arkiv

7 November, 2018 @22:25

Në përballjen e dy skuadrave që po e kërkojnë Superligën, Vëllaznimi e mposhti Dritën me rezultat 84-69. Skuadra kuqezi,…

KERASAN PRISHTINA - DON BOSKO

Don Bosko lehtë ndaj Kerasan Prishtinës

7 November, 2018 @22:17

Skuadra e Don Boskos, pas disfatës kundër Vëllaznimit në xhiron e kaluar, arriti me lehtësi ta mposht Kerasan Prishtinën me…

GRUPI E: STEAUA - BAKKEN BEARS

Bakken i pagabueshëm, shkelë Steauan

Foto: fiba.basketball

7 November, 2018 @19:56

Rivalët tjerë të Prishtinës në Grupin E kualifikues të FIBA Europe Cup, Steaua dhe Bakken janë takuar në Bukuresht. …

GRUPI E: CHERKASKI - PRISHTINA

Historike, Prishtina siguron kualifikimin

Foto: fiba.baketball

7 November, 2018 @19:34

Me trajnerin Damir Mulaomerovic, Prishtina, është këndellur në garat evropiane dhe pas eliminimit nga Liga e Kampionëve në basketboll, bardhekaltërit…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (V)

7 November, 2018 @19:33

Basketbollisti meksikan i Real Madridit, Gustavo Ayon, pas një paraqitje mjaft të mirë me skuadrën e tij është shpallur lojtari…

HALF TIME

Pjesa e parë: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @18:35

Pas 20 minutave lojë në "Lietuvos Rytas Arena", rezultati mes Cherkaski Mavpy dhe Prishtinës shënon 41-46. Raporti i plotë…

TEAM OF THE WEEK 7

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

Graph.: O. Kraja

7 November, 2018 @18:31

Pas ndeshjeve të xhiros së shtatë të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

5-SHET

Pesëshet startuese: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @17:46

Janë publikuar pesëshet e para të Cherkaskit dhe të Prishtinës. TRANSMETIMI DIREKT CHERKASKI: Arnett, Chumakov, Kolchenko, Skapintsev, Young. PRISHTINA:…

FIBA EUROPE CUP

Cherkaski vs. Prishtina, transmetimi direkt i ndeshjes

Foto: FIBA

7 November, 2018 @17:08

Me fillim nga ora 18:00, Prishtina sonte luan si mysafire e skuadrës Cherkaski Mavpy në kuadër të FIBA Europe Cup.…

TALENTI SLLOVEN

Lëndohet Luka Doncic

5 November, 2018 @10:18

Pas startit fenomenal të talentit slloven, Luka Doncic, erdhi lajmi i keq për të. Doncic lëndoi nyjen e këmbës, derisa…

TYSON CHANDLER

Përforcohen Lakers

FOTO/ nba.com

4 November, 2018 @20:39

Veterani Tyson Chandler, arriti marrëveshje me Los Angeles Lakers. Pas problemeve me Phoenix Sunsin, qendra gjigande Chandler do ta vesh…

PORTLAND - LAKERS

Lakers fiton nën dirigjimin e Jamesit

FOTO / nba.com

4 November, 2018 @9:54

Los Angeles Lakers fitoren e dytë rresht e regjistroi duke e mposhtur Portland Trail Blazersin me rezultat 114-110. Super ylli…

WARRIORS - T-WOLVES

Kampioni zgjeron serinë

FOTO/ nba.com

3 November, 2018 @10:59

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Minnesota Timberwolvesin me rezultat 116-99, e ngriti serinë e fitoreve…

CELTICS - BUCKS

S’ka skuadër të pamposhtur

FOTO/ nba.com

2 November, 2018 @11:14

Me fitoren e Boston Celtics kundër Milwaukee Bucks, tashmë nuk ka skuadër të pamposhtur në NBA. Keltët e mposhtën kundërshtarin…

Të gjitha lajmet nga NBA