Të gjitha lajmet

KERASAN PRISHTINA - DON BOSKO

Don Bosko lehtë ndaj Kerasan Prishtinës

Don Bosko lehtë ndaj Kerasan Prishtinës

7 November, 2018 @22:17

Kerasan Prishtina
Don Bosko
Kerasan Prishtina 70 : 100 Don Bosko
Donat REXHEPI 21 pikë Rron KURTI 27 pikë

Skuadra e Don Boskos, pas disfatës kundër Vëllaznimit në xhiron e kaluar, arriti me lehtësi ta mposht Kerasan Prishtinën me rezultat 70-100.

Si zakonisht edhe në këtë ndeshje më i dalluari ishte Rron Kurti, i cili luajti me 27 pikë e 5 kërcime, ndërsa te Kerasan Prishtina u veçua Donat Rexhepi me 21 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e katërt e Don Boskos krahas dy humbjeve që i kanë, derisa Kerasan Prishtina ka bilanc prej 2 fitoreve e 4 humbjeve.

Në xhiron e shtatë Don Bosko pret Penzën, ndërsa Kerasan Prishtina do të përballet me Dritën në Gjilan.

GRUPI E: STEAUA - BAKKEN BEARS

Bakken i pagabueshëm, shkelë Steauan

Foto: fiba.basketball

7 November, 2018 @19:56

Rivalët tjerë të Prishtinës në Grupin E kualifikues të FIBA Europe Cup, Steaua dhe Bakken janë takuar në Bukuresht. …

GRUPI E: CHERKASKI - PRISHTINA

Historike, Prishtina siguron kualifikimin

Foto: fiba.baketball

7 November, 2018 @19:34

Me trajnerin Damir Mulaomerovic, Prishtina, është këndellur në garat evropiane dhe pas eliminimit nga Liga e Kampionëve në basketboll, bardhekaltërit…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (V)

7 November, 2018 @19:33

Basketbollisti meksikan i Real Madridit, Gustavo Ayon, pas një paraqitje mjaft të mirë me skuadrën e tij është shpallur lojtari…

HALF TIME

Pjesa e parë: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @18:35

Pas 20 minutave lojë në “Lietuvos Rytas Arena”, rezultati mes Cherkaski Mavpy dhe Prishtinës shënon 41-46. Raporti i plotë…

TEAM OF THE WEEK 7

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

Graph.: O. Kraja

7 November, 2018 @18:31

Pas ndeshjeve të xhiros së shtatë të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

5-SHET

Pesëshet startuese: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @17:46

Janë publikuar pesëshet e para të Cherkaskit dhe të Prishtinës. TRANSMETIMI DIREKT CHERKASKI: Arnett, Chumakov, Kolchenko, Skapintsev, Young. PRISHTINA:…

FIBA EUROPE CUP

Cherkaski vs. Prishtina, transmetimi direkt i ndeshjes

Foto: FIBA

7 November, 2018 @17:08

Me fillim nga ora 18:00, Prishtina sonte luan si mysafire e skuadrës Cherkaski Mavpy në kuadër të FIBA Europe Cup.…

BASHKIMI - ACADEMIC BULTEX

Vjen edhe humbja e tretë

Foto: H/SH / TOPSPORTI

6 November, 2018 @21:03

Pas dy humbjeve në dy ndeshjet e para, Bashkimi është mposhtur edhe në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës…

BASHKIMI - AKADEMIK BULTEX

Përfundon pjesa e parë në Prizren

TOPSPORTI/ D.S

6 November, 2018 @20:02

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Akademik Bultexit shënon 40-45 në favor të Akademiku. Raporti i…

KOZUV - TEUTA

Debutuesja vazhdon pa humbje

6 November, 2018 @19:42

Skuadra debutuese në Ligën Ballkanike, Teuta, po vazhdon rrugën e saj pa humbje. Viktima e radhës e Teutës ishte Kozuvi,…

5-SHET

Pesëshet e para: Bashkimi - Akademik Bultex

6 November, 2018 @19:02

Janë publikuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Akademik Bultexit. BASHKIMI: Michael Martin, Qëndrim Biraj, Ujkan Karanezi, Ergin Grosha…

DUELET E PARA TË VIKENDIT

Të shtunën në Superligë dhe Ligë të Parë...

8 March, 2019 @23:28

Pas publikimit të orarit për xhirot e radhës në basketboll, Superligë dhe Ligë të Parë, të shtunën [9 mars] në…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E PARË

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë)

7 March, 2019 @15:06

Sivjet për herë të parë është luajtur edhe Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë. Fituesi i Kupës…

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Fitore në sekondat e fundit, Feronikeli fiton Kupën e Ligës së Parë

Foto: FBK

3 March, 2019 @13:49

Feronikeli është fituesi i edicionit të parë të Kupës së Kosovës në Ligën e Parë të basketbollit! Skuadra nga Drenasi…

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Ç3: Rezultati i ngushtë

3 March, 2019 @13:16

Pas 30 minutave lojë rezultati është 58-55 në favor të Vëllaznimit. Edmond Kryeziu me 16 pikë është më i miri…

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Vëllaznimi - Feronikeli

3 March, 2019 @12:40

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në Ligën e Parë, ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit. …

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë