Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - DRITA

Koshi afër triple-double në fitoren e Vëllaznimit

FOTO/ Arkiv

Koshi afër triple-double në fitoren e Vëllaznimit

7 November, 2018 @22:25

Vëllaznimi
Drita
Vëllaznimi 84 : 69 Drita
Atik KOSHI 27 pikë Arian MEMETI 18 pikë

Palestra: "Shani Nushi', Gjakovë

Në përballjen e dy skuadrave që po e kërkojnë Superligën, Vëllaznimi e mposhti Dritën me rezultat 84-69.

Skuadra kuqezi, në çdo çerek ishte në epërsi ndaj kundërshtarit, derisa më i dalluari ishte Atik Koshi, i cili shkëlqeu me 27 pikë, 8 kërcime e 8 asistime, ishte shumë afër shifrave triple-double.

Te Drita, Arian Memeti dhe Qëndrim Demi, luajtën me nga 18 pikë secili.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi me këtë fitore me një ndeshje më shumë vazhdon kryesimin në Ligën e Parë me 5 fitore e 1 humbje, derisa Drita ka bilanc 3-3 dhe gjendet në pozitën e tretë aktualisht.

KERASAN PRISHTINA - DON BOSKO

Don Bosko lehtë ndaj Kerasan Prishtinës

7 November, 2018 @22:17

Skuadra e Don Boskos, pas disfatës kundër Vëllaznimit në xhiron e kaluar, arriti me lehtësi ta mposht Kerasan Prishtinën me…

GRUPI E: STEAUA - BAKKEN BEARS

Bakken i pagabueshëm, shkelë Steauan

Foto: fiba.basketball

7 November, 2018 @19:56

Rivalët tjerë të Prishtinës në Grupin E kualifikues të FIBA Europe Cup, Steaua dhe Bakken janë takuar në Bukuresht. …

GRUPI E: CHERKASKI - PRISHTINA

Historike, Prishtina siguron kualifikimin

Foto: fiba.baketball

7 November, 2018 @19:34

Me trajnerin Damir Mulaomerovic, Prishtina, është këndellur në garat evropiane dhe pas eliminimit nga Liga e Kampionëve në basketboll, bardhekaltërit…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (V)

7 November, 2018 @19:33

Basketbollisti meksikan i Real Madridit, Gustavo Ayon, pas një paraqitje mjaft të mirë me skuadrën e tij është shpallur lojtari…

HALF TIME

Pjesa e parë: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @18:35

Pas 20 minutave lojë në “Lietuvos Rytas Arena”, rezultati mes Cherkaski Mavpy dhe Prishtinës shënon 41-46. Raporti i plotë…

5-SHET

Pesëshet startuese: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @17:46

Janë publikuar pesëshet e para të Cherkaskit dhe të Prishtinës. TRANSMETIMI DIREKT CHERKASKI: Arnett, Chumakov, Kolchenko, Skapintsev, Young. PRISHTINA:…

FIBA EUROPE CUP

Cherkaski vs. Prishtina, transmetimi direkt i ndeshjes

Foto: FIBA

7 November, 2018 @17:08

Me fillim nga ora 18:00, Prishtina sonte luan si mysafire e skuadrës Cherkaski Mavpy në kuadër të FIBA Europe Cup.…

TEAM OF THE WEEK 7

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

Graph.: O. Kraja

7 November, 2018 @18:31

Pas ndeshjeve të xhiros së shtatë të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

VUSHTRRIA - DRITA

Fitore për tu larguar nga fundi

24 February, 2019 @18:09

Në një ndeshje tejet interesante të zhvilluar sot, Vushtrria ka arritur të mposht Dritën për t’i ikur pjesës së fundit…

KERASAN PRISHTINA - FERONIKELI

Lideri vazhdon pagabueshëm

24 February, 2019 @16:36

Lideri i Ligës së Parë dhe ekipi i vetëm pa humbje këtë stinor aty, KB Feronikeli, ka kaluar edhe pengesën…

UNITED BASKETBALL - PENZA

Penza pa telashe ndaj Unitedit

23 February, 2019 @21:41

Skuadra e meshkujve të Penzës ka kaluar pa kurrëfarë problemi pengesën e United Basketball sonte. Pejanët kanë qenë dukshëm…

ISTOGU - PRISHTINAeRE

Double-double i Ardit Pepajt çon Istogun në fitore të lehtë

Foto: KBIstogu/fb

23 February, 2019 @18:47

Basketbollisti i Istogut, Ardit Pepaj, ka qenë në ditën e tij sot, derisa ka shënuar 28 pikë për 30 minuta…

KB FERONIKELI

Në debutim sigurojnë Play Offin

20 February, 2019 @20:02

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, në sezonin e saj debutues në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, e siguroi Play…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë