Të gjitha lajmet

TREPÇA STATS

DJ Hanes i vetmi me 500+ pikë në Superligë 2019/20

TOPSPORTI / A.P

DJ Hanes i vetmi me 500+ pikë në Superligë 2019/20

5 May, 2020 @23:13

Trepça në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, nuk ishte në pozitën e dëshiruar.

Skuadra mitrovicase në 24 ndeshje ka bilanc prej 7 fitoreve e 17 humbjeve, derisa në skuadër e kishte koshashënuesin më të mirë të ligës.

DJ Hanes me 583 pikë ishte i vetmi që e kaloi shfirën 500 pikëve në Superligë. Ai luajti në 24 ndeshje me Trepçën me mesatare prej 24.2 pikëve për ndeshje.

Pas tij më i miri ishte Besnik Azemi me 304 pikë dhe EJ Boyce me 175 pikë.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve të skuadrës së Trepçës për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar pikët e shënuara të tyre)TË GJITHË KOSHASHËNUESIT E TREPÇËS 2019/20 NË SUPERLIGË

1.DJ Hanes 583 pikë 24 ndeshje
2.Besnik Azemi 304 pikë 24 ndeshje
3.EJ Boyce 175 pikë 15 ndeshje
4.Alante Fenner 140 pikë 8 ndeshje
5.Imer Tahiri 95 pikë 16 ndeshje
6.Xavier Williams 79 pikë 11 ndeshje
7.Burim Zekiqi 78 pikë 18 ndeshje
8.Malik Irwin 77 pikë 9 ndeshje
9.Valdrin Haxhiu 76 pikë 22 ndeshje
10.Agon Selmani 65 pikë 22 ndeshje
11.Cedric Council 32 pikë 4 ndeshje
12.Altin Maxhuni 25 pikë 12 ndeshje
13.Axel Mpoyo 25 pikë 2 ndeshje
14.Shpat Syla 24 pikë 13 ndeshje
15.Donat Musa 23 pikë 13 ndeshje
16.Ramadan Zekiqi 20 pikë 3 ndeshje
17.Rinol Gashi 18 pikë 7 ndeshje
18.Joe Burton 5 pikë 1 ndeshje
19.Valdrin Maxhuni 2 pikë 1 ndeshje
20.Anes Gashi 0 pikë 2 ndeshje
21.Collin Kennedy 0 pikë 2 ndeshje
22.Andrew Smith 0 pikë 4 ndeshje

PRIZRENI STATS

Zenelaj mbret i trapezit te Prizreni

4 May, 2020 @13:14

Ylli gjigand i Prizrenit, Urim Zenelaj, ishte dukshëm më i miri sa i përket kërcimeve te stinori i papërfunduar 2019/20…

PRIZRENI STATS

Canada në krye të asistuesve më të mirë te Prizreni

4 May, 2020 @2:34

Basketbollisti amerikan i Prizrenit, Malcolm Canada, sikurse në listën e koshashënuesve më të mirë edhe te lista e asistuesve më…

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

PRIZRENI STATS

Canada me mesatare mbi 20 te Prizreni

TOPSPORTI / A.P

26 April, 2020 @0:38

Koshashënuesi më i mirë te Prizreni në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, ishte Malcolm Canada. Canada luajti vetëm në…

PEJA STATS

Henrik Sirko lider edhe në kërcime te Peja

TOPSPORTI / A.P

23 April, 2020 @19:35

Kroati i Pejës, Henrik Sirko, përveç se ishte më i miri te koshashënuesit e skuadrës pejane, ishte edhe më i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga