Të gjitha lajmet

ISTOGU - DON BOSKO

Don Bosko përforcon pozitën e tretë

Don Bosko përforcon pozitën e tretë

10 February, 2019 @16:25

Istogu
Don Bosko
Istogu 69 : 82 Don Bosko
Ardit PEPAJ 23 pikë Rinor AHMETI 27 pikë

Skuadra e Don Boskos, duke e mposhtur Istogun me rezultat 69-82, e përforcoi pozitën e tretë në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes te Don Bosko ishte Rinor Ahmeti me 27 pikë, derisa Dion Haxhosaj luajti me double-double prej 18 pikëve. Kontribut në këtë fitore dha edhe Gent Shala me 15 pikë e 7 kërcime.

Te Istogu, Ardit Pepaj luajti me 23 pikë e 7 kërcime dhe Diamant Shabani me 19 pikë e 12 asistime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 9 për Don Boskon krahas 3 humbjeve që i ka, kurse Istogu ka bilanc prej 6 fitoreve e 6 humbjeve.

VËLLAZNIMI - PENZA

Vëllaznimi kthehet në pjesë të dytë

9 February, 2019 @21:54

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, arriti ta mposhtë Penzën me rezultat 75-71. Penza e kishte mbyllur pjesën e parë në epërsi…

PRISHTINA (F) - DRITA (F)

Prishtina përkohësisht në krye të tabelës

9 February, 2019 @21:14

Vashat e Prishtinës e hapën stinorin pranveror me fitore. Prishtina e mposhti Dritën bindshëm me rezultat 126-37. Irma Konjusha ishte…

PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina deklason kampionin

9 February, 2019 @20:44

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, e deklasoi kampionin aktual Bashkimin. Prishtina e mposhti Bashkimin me rezultat të…

VËLLAZNIMI - PENZA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Vëllaznimi - Penza

9 February, 2019 @20:40

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Vëllaznimi - Penza. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 27-34 në favor të…

PRISHTINA - BASHKIMI

Ç3: Prishtina afër fitores

9 February, 2019 @20:07

Prishtina është shumë afër fitores kundër Bashkimit. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 87-53 në të mirë të Prishtinës.

PJESA E PARË: PRISHTINA - BASHKIMI

Përfundon pjesa e parë në Prishtinë

BOROZANI/ Arkiv

9 February, 2019 @19:33

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 59-35 në favor të…

PRISHTINA - BASHKIMI

Ç1: +20 për Prishtinën pas 10 minutave

9 February, 2019 @19:17

Pas 10 minutave lojë, Prishtina është në epërsi prej 20 pikëve. Rezultati është 34-14 në favor të Prishtinës.

PRIZRENI - YLLI

Çereku i dytë vendimtar në fitore

9 February, 2019 @19:02

Në ndeshjen hapëse të xhiros XVIII të Superligës së Kosovës në basketboll, Ylli arriti një fitore shumë të rëndësishme kundër…

PRISHTINA - BASHKIMI

Pesëshet e para: Prishtina - Bashkimi

9 February, 2019 @18:56

Janë caktuar pesëshet e para në ndeshjen Prishtina - Bashkimi. PRISHTINA: Mikaile Tmusic, Meriton Ismaili, Ahmed Bashir, Denis Krestinin, Divine…

ISTOGU - FERONIKELI

Feronikeli në finale, një hap para Superligës

6 April, 2019 @16:10

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës së Parë dhe…

ISTOGU - FERONIKELI

Ç3: 10 minuta larg finales

6 April, 2019 @15:44

Feronikeli e riktheu epërsinën. Rezultati aktual është 47-51. Arti Hajdari me 15 pikë është më i miri te Nikli, derisa…

PJESA E PARË: ISTOGU - FERONIKELI

7 pikë epërsia për Istogun pas 20 minutave

6 April, 2019 @15:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Istogu - Feronikeli. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 39-32 në favor të…

VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Rikthim në pjesë të dytë, Vëllaznimi fiton

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @20:42

Pas pjesës së parë që krejtësisht i takoi Don Boskos 27-34, Vëllaznimi ka arritur të rikthehet në pjesë të dytë…

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Super rikthim i Vëllaznimit

4 April, 2019 @20:20

Çfarë loje në çerekun e tretë nga Vëllaznimi për të përmbysur epërsinë e arritur nga Don Boskoja në pjesë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë