Të gjitha lajmet

ISTOGU - DON BOSKO

Don Bosko përforcon pozitën e tretë

Don Bosko përforcon pozitën e tretë

10 February, 2019 @16:25

Skuadra e Don Boskos, duke e mposhtur Istogun me rezultat 69-82, e përforcoi pozitën e tretë në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes te Don Bosko ishte Rinor Ahmeti me 27 pikë, derisa Dion Haxhosaj luajti me double-double prej 18 pikëve. Kontribut në këtë fitore dha edhe Gent Shala me 15 pikë e 7 kërcime.

Te Istogu, Ardit Pepaj luajti me 23 pikë e 7 kërcime dhe Diamant Shabani me 19 pikë e 12 asistime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 9 për Don Boskon krahas 3 humbjeve që i ka, kurse Istogu ka bilanc prej 6 fitoreve e 6 humbjeve.

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të…

KOSOVA U20

Karabegu cakton 12-shen, nisen për Portugali

Foto: FBK

10 July, 2019 @22:48

Basketbollistët e reprezentacionit të Kosovës U20 kanë marrë rrugë për Portugali sot, ku do të jenë pjesë e Kampionatit Evropian…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

20 BASKETBOLLISTË

Nisen për përvojë basketbolli në SHBA

Foto: FBK

10 June, 2019 @10:46

20 basketbollistë të rinj nga Kosova do të marrin pjesë në kampin në SHBA, përkatësisht në San Antonio të Teksasit.…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë