Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - PENZA

Vëllaznimi kthehet në pjesë të dytë

Vëllaznimi kthehet në pjesë të dytë

9 February, 2019 @21:54

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, arriti ta mposhtë Penzën me rezultat 75-71.

Penza e kishte mbyllur pjesën e parë në epërsi 27-34, derisa kthimi i kuqezinjëve u bë në pjesën e dytë të ndeshjes, për ta regjistruar fitoren e radhës.

Amerikani Taaj Ridley ishte më i miri te Vëllaznimi. Ai në debutimin e tij luajti me 25 pikë e 9 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Edmond Kryeziu e Atik Koshi, të cilët luajtën me nga 14 pikë secili.

Te Penza më i miri ishte Makuei Puondak me 22 pikë e 14 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi aktualisht gjendet në pozitën e dytë me 11 fitore e 1 humbje, derisa Penza ka bilanc prej 5 fitoreve e 7 humbjeve deri më tani.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë