Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - FERONIKELI

Fitore rutinore e Feronikelit

Fitore rutinore e Feronikelit

9 February, 2019 @15:20

Fitorja e 12 e stinorit për Feronikelin erdhi në ndeshjen kundër Vushtrrisë.

Nikli e deklasoi kundërshtarin duke e mposhtur me rezultat të thellë 59-102.

Sami Hajzeri ishte koshashënuesi më i mirë te skuadra nga Drenasi me 24 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Mustafë Merovci me 20 pikë e 6 kërcime.

Vlen të ceket edhe performanca e mirë e të riut Don Polloshka, i cili ishte afër shifrave triple-double. Ai luajti me 7 pikë, 11 asistime e 10 kërcime.

Te Vushtrria u dalluan Albelard Rashiti me 15 pikë dhe Baton Dervishi me 14 pikë, duke qenë të vetmit me pikë dyshifrore te kjo skuadër.

TABELA AKTUALE

Feronikeli gjendet në krye të tabelës me 12 fitore dhe asnjë humbje, kurse Vushtrria ka bilanc prej 3 fitoreve e 9 humbjeve deri më tani.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë