Të gjitha lajmet

JAVA XII

Dy ndeshje nga Liga e Parë, kryesorja në Gjakovë

TOPSPORTI / ARKIV

Dy ndeshje nga Liga e Parë, kryesorja në Gjakovë

9 February, 2019 @11:01

Në kuadër të xhiros së XII, sot zhvillohen 2 ndeshje të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll.

Me fillim nga ora 12:00, Vushtrria e pret në shtëpi liderin e Ligës së Parë, Feronikelin nga Drenasi, i cili llogaritet favorit për ta fituar këtë duel. Më pas, me fillim nga ora 20:00, ndeshja kryesore e xhiros luhet në Gjakovë, ku Vëllaznimi e pret skuadrën e Penzës nga Peja.

TABELA AKTUALE

3 duelet e tjera të xhiros, Istogu vs. Don Bosko dhe Prishtina e Re vs. Drita, United Basketball vs. Kerasan Prishtina, zhvillohen nesër.

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke…

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të…

KOSOVA U20

Karabegu cakton 12-shen, nisen për Portugali

Foto: FBK

10 July, 2019 @22:48

Basketbollistët e reprezentacionit të Kosovës U20 kanë marrë rrugë për Portugali sot, ku do të jenë pjesë e Kampionatit Evropian…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

20 BASKETBOLLISTË

Nisen për përvojë basketbolli në SHBA

Foto: FBK

10 June, 2019 @10:46

20 basketbollistë të rinj nga Kosova do të marrin pjesë në kampin në SHBA, përkatësisht në San Antonio të Teksasit.…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë