Të gjitha lajmet

NBA TRADE DEADLINE

As Lakers, as Celtics, Davis qëndron

As Lakers, as Celtics, Davis qëndron

7 February, 2019 @21:01

Të paktën deri verës, Anthony Davis do të qëndrojë te skuadra e Pelicans.

Këtë e konfirmoi zyrtarisht para pak minutave Rich Paul, agjenti i lojtarit në fjalë, duke deklaruar që Davis do të mbetet pjesë e Pelicans përkundër ofertave nga Lakers dhe Celtics.

‘NXEHTË’ NË LINDJE

Për superstarin Davis, kërkesat e Pelicans ishin tejet të mëdha, gjë që ndikoi që Celtics e Lakers të mos arrinin marrëveshje për shkëmbinin e lojtarit, për të cilin do të duhet të ‘luftojnë’ gjatë verës.

LOS ANGELES

Lakers transferon Antetokounmpon

22 July, 2019 @22:10

Skuadra Los Angeles Lakers, e shtoi në skuadër vëllaun e super yllit Giannis Antetokounmpos, Kostasin. a

LAKERS

Numri 23 i mbetet LeBron Jamesit

13 July, 2019 @11:53

Ditë më parë, pas transferimit të super yllit Anthony Davis në Los Angeles Lakers, LeBron James ia kishte dhuruar numrin…

ALEX ABRINES

Prej OKC te Barcelona

12 July, 2019 @13:16

Basketbollisti spanjoll Alex Abrines është rikthyer te Barcelona pas aventurës tre sezonale te Oklahoma City Thunder. Aloja 25 vjeçare…

ROCKETS / OKC

Westbrook shkëmbehet në Houston

12 July, 2019 @10:13

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, është shkëmbyer te skuadra e Houston Rockets. Westbrook është shkëmbyer me yllin…

OKLAHOMA CITY THUNDER

Thunder zyrtarizon Gallinarin

10 July, 2019 @23:08

Basketbollisti italian Danilo Gallinari tashmë edhe zyrtarisht është pjesë e Oklahoma City Thunderit. Para pak çastesh vetëtimat kanë zyrtarizuar…

Të gjitha lajmet nga NBA