Të gjitha lajmet

TERMINET E XHIROS XII

Orari i xhiros XII në Ligën e Parë

Orari i xhiros XII në Ligën e Parë

7 February, 2019 @11:40

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së XII të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll.

NDESHJET E XHIROS

E shtunë 09.02.2019

12:00 Vushtrria - Feronikeli
12:30 United Basketball - Kerasan Prishtina
20:00 Vëllaznimi - Penza

E diel 10.02.2019

14:00 Istogu - Don Bosko
16:00 Prishtina e Re - Drita

PARA SHORTIT

Rregullat e shortit në FIBA Europe Cup

7 February, 2019 @11:08

Pas pak çastesh nis shorti i fazës së PlayOffit të FIBA Europe Cup 2018/19, ku për herë të parë do…

TË KUALIFIKUARIT

Kuptohen 14 skuadrat e TOP 16 në FEC

Foto: fibaeuropecup official

6 February, 2019 @21:41

Pas edhe disa ndeshjeve tjera të përfunduara, janë kuptuar 14 nga 16 skuadra pjesëmarrëse në të tetën e finales së…

FIBA EUROPE CUP

Kur është shorti për TOP 16?

Foto: KBPrishtina Official

6 February, 2019 @21:24

Pas kualifikimit historik të Prishtinës në të tetën e finales së FIBA Europe Cup, tashmë është kuptuar edhe data e…

SUKSESI HISTORIK

E zyrtarizon edhe FEC, Prishtina në TOP 16

Foto: fibaeuropecup official

6 February, 2019 @21:14

Prishtina edhe zyrtarisht është pjesëmarrëse e së tetës së finales së FIBA Europe Cup, pasi që me fitoren e madhe…

PRISHTINA - KARSIYAKA

Prishtina historike në TOP 16 të FIBA Europe Cup

Foto nga arkivi/ E. D.

6 February, 2019 @20:40

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore të madhe në ndeshjen vendimtare të ndeshjes së fundit të Grupit I të FIBA…

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna. Durrësakat nuk kanë…

PRISHTINA - PINAR KARSIYAKA

Ç3: Vetëm 1 pikë epërsi për Karsiyakan

6 February, 2019 @20:15

Pas 30 minutave lojë, rezultati është në favor të skuadrës turke, 59-60. Kyan Anderson aktualisht është më i miri te…

SZOLNOKI - WURZBURG

Wurzburg kryen punë, tash duhet të fitojë Prishtina

Foto: fibaeuropecup official

6 February, 2019 @19:49

Skuadra gjermane Wurzburg ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e fundit të grupit, duke e mposhtur ekipin hungarez Szolnoki Olaj…

PJESA E PARË: PRISHTINA - PINAR KARSIYAKA

Pjesa e parë: Prishtina ngushton epërsinë

6 February, 2019 @19:34

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Pinar Karsiyaka. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 39-42 në favor…

PRISHTINA - PINAR KARSIYAKA

Ç1: +10 për Karsiyakan

6 February, 2019 @19:12

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen Prishtina - Pinar Karsiyaka. Rezultati aktual është 16-26 në favor të skuadrës turke. …

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Newbasket, anëtari më i ri i Ligës së Parë!

TOPSPORTI/ DS

22 April, 2019 @21:06

Pasi secila skuadër shënoi nga një fitore në dy ndeshjet e para të serisë finale, Megasportsi dhe Newbasketi, që të…

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Megasports vs. Newbasket, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI/ DS

22 April, 2019 @20:03

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Megasportsit dhe Newbasketit shënon 24-33. Kujtojmë që fituesi nga kjo sfidë ngjitet…

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Ç1: Ngushtë në derbin prizrenas

Foto: D.SH / TOPSPORTI

22 April, 2019 @19:58

Me rezultat 17-18 në të mirë të Newbasketit është mbyllur çereku i parë i duelit mes Megasportsit dhe Newbasketit, skuadra…

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Ç3: Feronikeli shton epërsinë

TOPSPORTI - ARKIV

20 April, 2019 @20:16

Feronikeli shumë pranë Superligës. Skuadra nga Drenasi e ka rritur edhe më tepër epërsinë e krijuar pas pjesës së parë. …

GAME 3: FERONIKELI - VËLLAZNIMI

Rezultat i ngushtë pas pjesës së parë

TOPSPORTI / ARKIV

20 April, 2019 @19:44

Është mbyllur pjesa e parë mes Feronikelit dhe Vëllaznimit, skuadra këto që po luftojnë për rikthim në Superligë. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë