Të gjitha lajmet

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

Teuta mposhtet thellë

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna.

Durrësakat nuk kanë arritur t’i bëjnë ballë fare maqedonasve që të udhëhequr nga playmakeri Brandon Penn [24 pikë] kanë qenë të pandalshëm gjatë ndeshjes për të arritur fitoren gati 30 pikëshe në fund, 90-62 [21-14, 27-10, 23-19 dhe 19-19].

TABELA AKTUALE E BIBL

Te Teuta, double-double i Endrit Hysenagollit nuk ka mjaftuar [21 pikë, 10 kërcime], derisa amerikanët CJ Wilson dhe Ken Brown shënuan nga 14 pikë secili.

Pas kësaj fitoreje Blokotehna ka bilanc 6-2, ndërsa Teuta 7-4. Të dyja skuadrat kanë siguruar Final Fourin e BIBL këtë stinor.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga